مجله اينترنتی گويا آی‌تی متفاوت ترین مجله اینترنتی ... Thu, 30 Oct 2014 13:32:33 +0000 fa-IR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.0 تاخیر در به روز رسانی WhatsApp بخاطر یک تغییر بزرگ /1393/08/08/%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-whatsapp.html /1393/08/08/%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-whatsapp.html#comments Thu, 30 Oct 2014 07:21:17 +0000 /?p=118047 همه ما کماکان برنامه WhatsApp  را یکبار هم که شده روی گوشی های اندرویدی مان نصب کرده ایم! البته WhatsApp  صرفا برای اندرویدی ها نیست اما عموم کاربران ایرانی از اندروید استفاده می کنند، این جمله را گفتیم تا شما اگر یک کاربر اندروید هستید، و تا کنون از WhatsApp  استفاده نکرده اید همین الان آن را روی گوشی یا تبلت خود نصب کنید!

تماس صوتی در whatsapp

همانطور که دیده اید بارها در طول چند ماه اخیر نرم افزار وزین WhatsApp  به روز رسانی شده است اما اخیرا خبری از به روز رسانی مشاهده نشد تا اینکه در روز های اخیر مدیر پروژه های WhatsApp  اعلام کرد که قصد یک به روز رسانی عالی برای واتس اپ دارد و به همین دلیل، پروسه به روز رسانی کمی با تاخیر صورت می پذیرد.

این شخصیت در مورد تغییرات WhatsApp  اعلام داشت که قصد این را دارند که سرویس تماس صوتی را به این برنامه بیفزایند. فراموش نکنید که برنامه مورد نظر در فصل دوم سال ۲۰۱۴ به عنوان بهترین برنامه پیام رسان معرفی شد و از این رو به روز رسانی هایی صورت گرفت تا کاربران راضی تر باشند. Jan Koum مدیر جدید واتس اپ است که در برنامه ای که این هفته برگزار شد ( کنفرانس Code/Mobile  ) گفت: تعدادی از برنامه نویسان و توسعه دهندگان حاذق این برنامه موانع اولیه برای ارائه این تغییر بر روی این برنامه را مرتفع ساخته اند و این تغییر اساسی برای فصل اول سال ۲۰۱۵ آماده خواهد شد. یکی از این موانع در واقع مشکل مواجه شدن با برخی گوشی هایی است که میکروفون ندارند و این برنامه باید به طور خود ساخته میکروفون و قابلیت استفاده از آن را فراهم کند تا به سرویس های خارج از نرم افزار وابسته نباشد و بتواند تحت هر شرایطی کارش را انجام دهد.

با توجه به اینکه WhatsApp به تازگی توسط فیس بوک خریداری شده است، این فرد در ادامه گفت، فکر نمی کند که واتس اپ بتواند با مسنجر فیس بوک رقابت داشته باشد و یکی از دلایل آن هم استفاده از تماس صوتی رایگان از طریق وای فای دانست. در ادامه از تفاوت های مسنجر فیس بوک و واتس اپ اعلام داشت که مسنجر فیس بوک برای کاربران موبایل و ویندوز ساخته و پرداخته شده است اما WhatsApp صرفا روی سرویس های همراه نظیر تبلت و گوشی ها کار می کند بنابراین نباید بین این دو مقایسه هایی صورت بپذیرد . البته در واتس اپ این امکان وجود دارد که برای هر مخاطب در آن پیام صوتی ایجاد کرد و آن را ارسال کرد و نباید از این قابلیت ویژه چشم پوشی کرد.

در دو به روز رسانی اخیر که برای این برنامه صورت گرفت در ابتدا شاهد این امر بودیم که عملکرد و سرعت عمل برنامه بیشتر شد، اما در به روز رسانی آخر، به whatsapp امکان تصویر برداری لحظه ای اضافه شد که در کنار کادر تایپ مطلب این ویژگی قرار داده شده است. با به روز رسانی این ویژگی در بسیاری از دستگاه ها می توان برنامه دوربین whatsapp را به طور جداگانه روی گوشی نصب شده و مشاهده کرد و برای هر نوع تصویر برداری خواه برای استفاده از whatsapp یا استفاده جداگانه از آن استفاده کرد. به نظر می رسد اگر به روز رسانی ساده ای هم در طول این مدت رخ دهد، صرفا عملکرد برنامه را مورد نظر قرار دهد و ویژگی ملموس و عینی جدیدی به آن نیفزاید! به هر حال باید منتظر بهار ۲۰۱۵ باشیم تا تجربه جدیدی با این برنامه خوش رنگ داشته باشیم.

 

 

]]> /1393/08/08/%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-whatsapp.html/feed 1 محصولات و خدمات ویژه ایرانسل در ایام محرم /1393/08/06/irancell-services-in-moharram.html /1393/08/06/irancell-services-in-moharram.html#comments Tue, 28 Oct 2014 20:19:07 +0000 /?p=118044 ایرانسل به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع)  و آغاز ماه محرم، مجموعه ای از محتواهای فاخر فرهنگی و نواهای پیشواز مناسبتی خود را به مشترکین عرضه کرده است.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، فهرست نواهای پیشواز ویژه محرم، از طریق ارسال یک پیامک بدون متن به شماره  ۷۸۷۸ در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد.همچنین مشترکین می توانند با ارسال یک پیامک بدون متن به شماره ۸۸۸۸ ، فهرست سرویس های متنی مرتبط با ایام عاشورای حسینی را از طریق پیامک دریافت کنند.

MOHARRAM

از سوی دیگر، ایرانسل در راستای اجرای بخشی از تعهدات و مسئولیت‌های  اجتماعی خود، با اختصاص شماره پیامک ۳۵۹، امکان مشارکت مشترکین در پروژه بازسازی عتبات عالیات را فراهم کرده و از علاقه مندان دعوت کرده تا کمک های نقدی خود را از  طریق این سامانه پیامکی ارسال دارند. مبالغ اهدایی از اعتبار موجود در سیم کارت های اعتباری کسر و یا به صورتحساب دوره ای مشترکین سیم کارت های دائمی افزوده می‌شود.

همچنین همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری محرم، ایرانسل مجموعه ای از کتب الکترونیک متنی و شنیداری مرتبط با واقعه عاشورا را از طریق پورتال و برنامه کاربردی «کتابخوان» در اختیار مشترکین خود قرار داده است. پورتال کتابخوان از طریق نشانی ketabkhan.irancell.ir قابل دسترسی است.

]]>
/1393/08/06/irancell-services-in-moharram.html/feed 0
رشد ۷۰ درصدی مصرف دیتا در خاورمیانه /1393/08/06/70-percent-increase-of-data-usage-in-middle-east.html /1393/08/06/70-percent-increase-of-data-usage-in-middle-east.html#comments Tue, 28 Oct 2014 20:14:35 +0000 /?p=118042 مدیرعامل ایرانسل درباره روند جهانی دیتای همراه در جهان گفت: در سال ۲۰۱۸ میزان ترافیک ماهانه دیتای همراه ۱۵ اگزابایت برآورد شده است که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ افزایش ۱۱ برابری ترافیک پیش‌بینی شده است.

علیرضا قلمبر دزفولی در نشست خبری هشتمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل گفت: تعداد وسایل الکترونیکی که تا سال ۲۰۱۸ با استفاده از فناوری‌های همراه با یکدیگر در ارتباطات هستند شامل دستگاه‌های متصل به هم یا M۲M به ۱۰ میلیارد دستگاه می‌رسد و رشد تجمعی مصرف دیتای همراه در منطقه خاورمیانه و آفریقا تا سال ۲۰۱۸، ۷۰ درصد افزایش خواهد یافت.

به گفته دزفولی، پیش‌بینی می‌شود روند مصرف دیتای همراه در مناطق مختلف در آفریقا و خاورمیانه ۹.۴ درصد، در آمریکای شمالی ۱۸.۶ درصد، در آسیای شرقی ۴۲.۴ درصد، در اروپای مرکزی و شرقی ۱۰.۳ درصد، اروپای غربی ۱۲ درصد و در آمریکای لاتین ۷.۳ درصد باشد.

او افزود: درحال حاضر ۳۳۱ شبکه LTE در ۱۱۲ کشور جهان و ۵۴۷ شبکه نسل سوم در ۲۱۶ کشور جهان به صورت تجاری راه‌اندازی شده است و درصد مشترکان فعال باندپهن همراه از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ در کشورهای توسعه یافته ۸۳.۷ درصد، در کل جهان ۳۲ درصد و در کشورهای درحال توسعه ۲۱.۱ درصد است.

دزفولی درباره تاثیر اینترنت پهن باند بر شاخص‌های جهانی گفت: به ازای هر ۱۰ درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۱.۳۸ درصد رشد در تولید ناخالص ملی و به ازای هر یک درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۰.۲ درصد نرخ اشتغال افزایش می‌یابد و ۰.۱۳ درصد افزایش در بهره‌وری تولید اتفاق می‌افتد.

او افزود: همچنین به ازای هر ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای توسعه پهن باند ۱.۸ میلیون شغل در طول ۱۰ سال ایجاد می‌شود و ۳۰۰ میلیارد دلار صرفه اقتصادی ناشی از گسترش ضریب نفوذ اینترنت پهن باند در سال ۲۰۰۷ در آمریکا برابر ۲۲ درصد از کل صرفه اقتصادی را به دنبال داشته است و با استفاده از اینترنت پهن باند صادرات شرکت‌های تولیدی شش درصد افزایش می‌یابد و فروش شرکت‌های خدماتی ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

data-center-room1

دزفولی با اشاره به گزارش‌های منتشر شده از سوی بانک جهانی اعلام کرد به ازای هر ۱۰ درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۱.۳۸ درصد رشد در تولید ناخالص ملی و طبق اعلام گروه تحلیلی Analysys Mason به ازای هر یک درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۰.۱۳ درصد افزایش در بهره‌وری تولید اتفاق می‌افتد.

او خاطرنشان کرد: افزایش استفاده از پهن باند منجر به تسهیل بکارگیری فرایندهای کارآمدتر در کسب و کار، معرفی خدمات و برنامه‌های کاربردی جدید و دسترسی حداکثری به منابع، مشتریان و نیروی کار می‌شود و نتیجه آن بهبود بهره‌وری، افزایش نوآوری و افزایش کارآیی واحدهای سازمانی می‌شود و بنیاد فناوری اطلاعات و نوآوریITIF اعلام کرده است به ازای هر یک درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۰.۲ درصد نرخ اشتغال افزایش می‌یابد و به ازای هر ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای توسعه پهن باند ۱.۸ میلیون شغل در طول ۱۰ سال ایجاد می‌شود.

دزفولی افزودCriterion Economics  علام کرده است صرفه اقتصادی ناشی از گسترش ضریب نفوذ اینترنت پهن باند در سال ۲۰۰۷ در آمریکا ۳۰۰ میلیارد دلار بوده است و صرفه اقتصادی مصرف‌کننده یعنی خرید یک محصول توسط مصرف‌کننده با قیمتی کمتر از آنچه انتظار دارد.

به گفته او، افزایش استفاده از پهنای باند نیز با ارایه سرویس‌ها و کاربرهای جدید مانند درمان از راه دور، سلامت همراه، جستجوی اینترنت، تجارت الکترونیک، آموزش مجازی، خدمات جدید مالی و روش‌های جدید پرداخت و تجارت، سفارشی سازی محصولات، کاهش نیاز به انبارداری و بهینه‌سازی زنجیره تامین، رشد بخش خدمات و رشد درآمد کسب و کار منجر به افزایش میزان صرفه اقتصادی مصرف‌کنندگان می‌شود.

دزفولی با اشاره به اینکه ITU اعلام کرده است با استفاده از اینترنت پهن باند شش درصد صادرات شرکت‌های تولیدی و ۱۰ درصد فروش شرکت‌های خدماتی افزایش می یابد، افزود: باتوجه به اطلاعات ارایه شده و براساس تجارب بین‌المللی، بخشی از اهداف اقتصاد مقاومتی از جمله ایجاد تحرک، پویایی و بهبود شاخص‌های کلان، توانایی مقاومت در برابر عوامل تهدیدزا، تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، رویکرد جهادی، مردم محوری، امنیت اقلام راهبردی و اساسی، کاهش وابستگی به نفت، اصلاح الگوی مصرف، فسادستیزی و دانش محوری با توسعه شبکه پهن باند محقق خواهد شد.

او با اشاره به تاثیر اینترنت پهن باند بر فرهنگ نیز گفت: با استفاده از این خدمت امکان اشاعه فرهنگ ایرانی و اسلامی به اقصی نقاط دنیا با افزایش دسترسی و سهولت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای تولید و توزیع محتوای فرهنگی و مذهبی، الگوی سبک زندگی اسلامی و ایرانی توسط علما، متخصصی و آحاد مردم فراهم و ارتقای فرهنگی جامعه از طریق افزایش میزان نشر و توزیع و همچنین سهولت دسترسی مقرون به صرفه به کتاب، انواع فیلم و محتواهای ویدئویی در حوزه‌های علمی، مذهبی، فرهنگی، سبک زندگی، انواع نواها و آواهای ملی، محلی، مذهبی و آثار هنری ممکن می‌شود.

دزفولی افزود: همچنین با بسط امکان توزیع گسترده پیامدهای ناشی از فرهنگ نامطلوب، توسعه آموزش در راستای رفع بدآموزی‌های فرهنگی و قانون‌گریزی در بستر انتقال پهن باند با استفاده از عکس، متن و ویدیو از توسعه فرهنگ نامطلوب جلوگیری می‌شود و با فراهم آوردن دسترسی به اینترنت پهن باند برای تمامی اقشار جامعه فارغ از موقعیت جغرافیایی و زمان در حوزه‌های آموزش، بهداشت و درمان و امنیت پایدار، زمینه‌های توسعه عدالت اجتماعی محقق می‌شود.

او درباره تاثیر اینترنت پهن باند بر اقتصاد فرهنگ نیز گفت: افزایش نزدیک به ۲۶۰ درصدی در درآمد تولیدکنندگان محتوا و برنامه‌های کاربردی به عنوان فعالان عرصه فرهنگ تا سال ۲۰۲۰ و افزایش ۲۵ درصدی در سهم درآمد تولیدکنندگان محتوا و برنامه‌های کاربردی از کل درآمد ایجاد شده در اکوسیستم پهن باند همراه از نتایج آن خواهد بود.

]]>
/1393/08/06/70-percent-increase-of-data-usage-in-middle-east.html/feed 0
ورود متفاوت ZTE به بازار تلفن‌های همراه هوشمند با Nubia Z5s Mini /1393/08/05/zte-nubia-z5s-mini-now-in-iran-by-samtel.html /1393/08/05/zte-nubia-z5s-mini-now-in-iran-by-samtel.html#comments Mon, 27 Oct 2014 15:00:57 +0000 /?p=118027 ZTE پنجمین شرکت بزرگ دنیا در زمینه ارائه تجهیزات مخابراتی است که به تازگی وارد صنعت گوشی های همراه شده است. ولی علیرغم این حضور تازه تاکنون به موفقیت های چشمگیری در سطح بین المللی دست یافته است که از جمله آنها می توان به کسب عنوان چهارمین توزیع کننده بزرگ گوشی موبایل در سال ۲۰۱۲ و همچنین دستیابی به ۵% سهم بازار موبایل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ اشاره کرد. در پی این موفقیت ها اخیرا این کمپانی از گوشی های سری نوبیا رونمایی نموده که با استقبال فراوانی روبرو شده است.Nubia Mobile یکی از شاخه های فرعی کمپانی ZTE است. وظیفه نوبیا تولید گوشی های هوشمند طبق آخرین تکنولوژی روز و با قیمتی به مراتب مناسبتر نسبت به رقبای دیگر در بازار است. گوشی های نوبیا ترکیبی پیچیده از سخت افزار و نرم افزار است. در ادامه به بررسی یکی از اعضای خانواده نوبیا با نام Nubia Z5s Mini می پردازیم.

2

طراحی

اگرچه به این گوشی نام Mini اطلاق شده است اما این لفظ به هیچ وجه به معنای کوچک بودن آن نیست. صفحه نمایش ۴.۷ اینچ این گوشی موید این امر است. ضخامت ۷.۶ میلی متر آن که به عبارتی ۲۴% نازک تر از میانگین دیگر گوشی ها است در کنار وزن ۱۲۰ گرمی که موجب قرارگیری این گوشی در زمره سبکترین گوشی های موجود در بازار گردیده است، حداکثر راحتی و آرامش در استفاده را برای شما به ارمغان می آورد. بر روی بدنه دکمه پاور، صدا، درگاه Micro USB و هدفون مشاهده می گردد و در زیر کاور پشتی این گوشی درگاه سیمکارت و حافظه خارجی تعبیه شده است. از دیگر مزایای طراحی این گوشی استفاده از قاب پلاستیکی با کیفیت ساخت بالا و همچنین قابلیت تعویض آن است.این گوشی در رنگهای سفید، سبز، صورتی، زرد، مشکی و آبی ارائه می شود.

صفحه نمایش

یکی از ویژگی هایی که این گوشی ۴.۷ اینچ با کیفیت ۱۲۸۰ * ۷۲۰ پیکسل را منحصر بفرد کرده است بهره گیری از تکنولوژی IGZO کمپانی شارپ است. این گونه پنل ها در کنار کیفیت مناسب انرژی کمتری مصرف می کنند – که با توجه به اینکه صفحه نمایش غالبا بیشترین میزان مصرف باتری را به خود اختصاص می دهد خبر بسیار خوبی برای کاربران است. نمایش تصاویر با رنگهای شفاف ، تجربه لذت بخشی را هنگام استفاده ارائه می دهد. ضمنا این گوشی همانند بیشتر گوشی های مدرن دیگر فاقد دکمه فیزیکی بوده و از دکمه های لمسی بهره می جوید.

5

سیستم عامل و رابط کاربری

Nubia Z5s Mini از اندروید نسخه ۴.۲ (لوبیای ژله ای) استفاده می کند. اما کمپانی ZTE به منظور سهولت هرچه بیشتر استفاده کاربران تغییراتی را بر روی نسخه اورجینال اعمال داشته است. بسیاری از برنامه های اصلی و ویژگی های گوشی، از قفل صفحه نمایش و پنل اخبار تا شماره گیر و برنامه های کاری (صفحه های گسترده، نمودارها و اسناد) همگی بهبود یافته اند. همچنین برای کاربرانی که به شخصی سازی علاقه مندند، کمپانی ZTE یک Theme Manager را با تم های مختلف از پیش قرار داده است.

4

سخت افزار و حافظه

این گوشی از تراشه بسیار قدرتمند Snapdragon 600 شرکت کوالکام و چهار هسته با فرکانس ۱.۷ گیگاهرتز استفاده می کند. ۲ گیگابایت حافظه رم تعبیه شده در این دستگاه به شما امکان اجرای روان چندین برنامه را به طور همزمان می دهد. همچنین با پردازنده گرافیکی Adreno 320 آن می توانید برنامه ها و بازیهای با کیفیت بالا را به سادگی و فارغ از هر گونه کندی اجرا نمایید. حافظه داخلی این دستگاه ۱۶ گیگابایت بوده که در صورت نیاز به حافظه بیشتر جهت ذخیره برنامه ها، تصاویر و موسیقی می توانید آن را از طریق حافظه خارجی MicroSD تا ۳۲ گیگابایت دیگر افزایش دهید.

6

دوربین

دوربین بسیار قدرتمند ۱۳ مگاپیکسلی این دستگاه به همراه فلش LED تصاویر زیبا و به یاد ماندنی را ضبط می کند. از ویژگی های دوربین این گوشی می توان به حالت های پانوراما، HDR، تشخیص چهره، موقعیت مکانی و فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی با ۳۰ فریم در ثانیه اشاره نمود. همچنین نرم افزار اختصاصی کونیکا مینولتا به کار گرفته شده در آن با ۳ حالت خودکار، حرفه ای و سرگرم کننده به کاربران امکان کنترل بیشتری را روی تصاویر گرفته شده می دهد. جدای از این دوربین قدرتمند یک دوربین نیز با کیفیت ۵ مگاپیکسل در جلوی دستگاه قرار گرفته که در کمتر گوشی می توان آن را یافت. با استفاده از این دوربین می توانید تصاویر بسیار با کیفیتی از خود گرفته و یا مکالمات تصویری لذت بخشی را تجربه کنید.

3

باتری Nubia Z5S mini

باتری گوشی Z5S Mini از نوع لیتیوم یونی و ظرفیت آن ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. اما همان گونه که پیشتر به آن اشاره شد به دلیل استفاده از صفحه نمایشی با فناوری IGZO، میزان شارژدهی این باتری بسیار مناسب است. به عبارتی می توان با یک بار شارژ تا دو روز از آن برای مجموعه ای از کاربرد های عمومی نظیر مرور وب، تماشای ویدیو با کیفیت Full HD، بازی، گوش دادن به آهنگ و عکاسی و فیلم برداری استفاده نمود.

7

خدمات متفاوت

شرکت ZTE جهت ارائه خدمات ویژه و متفاوت به کاربران ایرانی، اقدام به ارائه گارانتی ۲ ساله برای محصولات خود، انجام Quick Service و یا خدمات سریع در کمتر از ۲ ساعت برای تمامی گوشی ها با هر نوع خرابی، استفاده از قطعات اوریجینال ZTE و بهره مندی از تکنسین های زبده و آموزش دیده کرده است تا آرامش خیال بالایی را برای کاربران این برند فراهم کند.

8

جمع بندی

اگرچه نام ZTE در کشور ما آن گونه که باید و شاید شناخته شده نیست اما بهتر است بدانید که این کمپانی یکی از بزرگترین کمپانی های ارتباطی جهان بوده و محصولات خود را در بیشتر کشورهای توسعه یافته به فروش می رساند. این کمپانی در ۱۸ کشور دنیا دارای واحد تحقیق و توسعه بوده و همین امر موجب درک حداکثری نیاز کاربران و پاسخگویی سریع و مناسب به این نیازها می گردد. گوشی Nubia Z5s Mini نیز در پی پاسخ به نیازهای موجود در بازار ساخته شده است. طراحی شکیل، صفحه نمایش با کیفیت، سخت افزار مناسب، دوربین قدرتمند، کیفیت صدای Dolby DTS و دیگر ویژگی های موجود در این دستگاه در کنار قیمت بسیار مناسب آن، انتخاب عاقلانه ای برای تمامی کاربران محسوب می شود.

علاقه مندان می توانند این محصول را از تمامی فروشگاه ها و پاساژهای معتبر سراسر کشور با گارانتی پارس سامتل، نماینده انحصاری برند ZTE در ایران و قیمت تقریبی ۹۶۵ هزار تومان تهیه کنند.

]]>
/1393/08/05/zte-nubia-z5s-mini-now-in-iran-by-samtel.html/feed 0
شبکه‌های اجتماعی در تسخیر مردهاست یا زن‌ها؟ /1393/08/05/men-and-women-attendance-in-social-media.html /1393/08/05/men-and-women-attendance-in-social-media.html#comments Mon, 27 Oct 2014 06:30:42 +0000 /?p=118015 کانون تبلیغاتی لاوان، این اینفوگرافیک جالب را درباره میزان فعالیت خانمها و آقایان در شبکه‌های اجتماعی، برای ما تهیه و ارسال نموده است که توجه شما را به آن جلب می‌کنم:

Social-Media-Infographic

]]>
/1393/08/05/men-and-women-attendance-in-social-media.html/feed 2
اختلال در سیستم اینترنت همراه اول /1393/08/05/derangement-in-hamrah-avval-internet-system.html /1393/08/05/derangement-in-hamrah-avval-internet-system.html#comments Mon, 27 Oct 2014 02:30:18 +0000 /?p=118023 همراه اول در طی بروزرسانی در شبکه خود، از پنجشنبه هفته گذشته دچار وقفه سیستمی شده و جز خرید شارژ و اتصال به اپراتور، سرویس های دیگر آن در دسترس نیست.

n00032979-b
به گزارش خبرگزاری فارس، همراه اول در روز شنبه، تغییرات در سیستم اینترنت را اطلاع رسانی نمود و اعلام کرد: به منظور توسعه شبکه اینترنت، از ۳ آبان دسترسی به اینترنت همراه اول تنها از طریق HTTP مقدور است و WAPuserها پشتیبانی نمی شوند.
در پی آماده سازی برخی تغییرات، از روز پنجشنبه برخی از سرویس  های همراه اول همچون USSD و سرویس های پیامکی غیرفعال شدند و در حال حاضر امکان ثبت نام در سرویس اینترنت مقدور نمی باشد.

/پایان/

]]>
/1393/08/05/derangement-in-hamrah-avval-internet-system.html/feed 0
تمدید جشنواره‌ی فروش ویژه‌ی مودم‌های جیبی تا ۱۵ آبان /1393/08/04/mobin-net-special-offer.html /1393/08/04/mobin-net-special-offer.html#comments Sun, 26 Oct 2014 17:20:15 +0000 /?p=118019 با استقبال بی‌سابقه از جشنواره‌ی فروش مودم‌های جیبی وایمکس و GPRS مبین‌نت که از ابتدای شهریور ماه آغاز شده بود، این جشنواره تا نیمه‌ی آبان ماه تمدید شد.

در جریان برگزاری جشنواره‌ی فروش ویژه‌ی مودم‌های جیبی وایمکس مبین‌نت، مشترکان جدید می‌توانند با خرید طرح‌های یکساله این مودم‌ها از ۲۰ درصد تخفیف ویژه برخوردار شوند. بنابراین خریداران طرح‌های یک‌ساله‌ی مودم‌های جیبی GPRS با حجم دانلود ۲۰ گیگابایت و سرعت ۱۰۲۴ کیلوبیت بر ثانیه و یا طرح‌های دو ساله با حجم دانلود ۳۰ گیگابایت و سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه، با ۲۰ درصد تخفیف تنها ۳۹۲ هزار تومان پرداخت خواهند کرد.

علاوه بر این، کلیه‌ی مشترکان فعلی که از هر یک از مودم‌های مبین‌نت استفاده می‌کنند نیز می‌توانند هر یک از طرح‌های فوق را با ۲۵ درصد تخفیف و به قیمت ۳۶۷ هزار تومان خریداری و فعال کنند.

mobin-net-modems

کلیه‌ی علاقه‌مندان، برای بهره‌مندی از این شرایط استثنایی تا ۱۵ آبان ماه مهلت دارند تا با ورود به سایت مبین‌نت به نشانی www.mobinnet.ir طرح ویژه‌ی جشنواره را انتخاب و فرم اشتراک را تکمیل کنند. پس از پرداخت قیمت محصول به صورت آنلاین، مودم به‌صورت کاملاً رایگان و از طریق پست برای مشترک ارسال شده و پس از آن عوامل فنی برای ارزیابی کیفی و راه‌اندازی مودم به نشانی مشترک مراجعه خواهند کرد.

مزایای مودم‌های جیبی وایمکس مبین‌نت با قابلیت GPRS

-         امکان جابه‌جایی در ۳۱ استان کشور

-         کیفیت بالای آنتن‌دهی

-         امکان اتصال به شبکه‌ی موبایل با استفاده از سیم‌کارت به عنوان اینترنت پشتیبان

-         بدون نیاز به خط تلفن

-         تحویل و فعال‌سازی فوری

-         قابلیت استفاده‌ی هم‌زمان چند دستگاه از اینترنت با فناوری  Wi-Fi

-         قابل استفاده با اتصال به برق، USB و باتری شارژی

-         شش ساعت استفاده‌ی مداوم بدون نیاز به شارژ

-         گارانتی یک‌ساله و ارایه‌ی خدمات پشتیبانی شبانه‌روزی (۷×۲۴)

-         ضریب اشتراک یک‌ به‌ چهار

-         ارایه‌ی رایگان اپلیکیشن موبایل برای کنترل حساب کاربری

-         امکان استفاده در منازل، سازمان‌ها، اماکن استیجاری، عمومی و فضای باز

اگر تاکنون موفق به خرید این محصول نشده‌اید با تمدید این جشنواره‌ تا ۱۵ آبان ماه مهلت دارید از این فرصت استثنایی بهره‌مند شوید.

]]>
/1393/08/04/mobin-net-special-offer.html/feed 1
دیجیتال مارکتینگ؛ از ابتدا تاکنون؛ اینفوگرافیک /1393/08/04/digital-marketing-history.html /1393/08/04/digital-marketing-history.html#comments Sun, 26 Oct 2014 16:59:35 +0000 /?p=118011 کانون تبلیغاتی لاوان، این اینفوگرافیک جالب درباره بازاریابی الکترونیکی را برای ما تهیه و ارسال نموده است که توجه شما را به آن جلب می‌کنم:

Digital-Marketing-Infographic

]]>
/1393/08/04/digital-marketing-history.html/feed 1
گزارش کامل نشست خبری هشتمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل /1393/08/03/irancell-8th-years-in-iran-ceremony.html /1393/08/03/irancell-8th-years-in-iran-ceremony.html#comments Sat, 25 Oct 2014 18:49:23 +0000 /?p=118002 مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل از درآمد مستقیم و غیرمستقیم ۱۷۳ هزار میلیارد ریالی دولت از پروژه اپراتور دوم طی هشت سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، علیرضا قلمبر دزفولی در نشست خبری هشتمین سالروز راه‌اندازی شبکه ایرانسل با اشاره به رشد ۳۰ درصدی سالانه ترکیبی درآمد دولت از محل این پروژه ملی گفت: ایرانسل ۱۱۲ هزار میلیارد ریال پرداخت مستقیم در هشت سال گذشته به دولت داشته است که مجموع پرداختی‌ها بابت حق امتیاز صدور پروانه نسل دوم و سوم و وایمکس، تسهیم درآمد، شماره‌گذاری، خدمات اجباری عمومی، حق رگولاتوری، حق فرکانس، هزینه اتصال متقابل، مالیات بر درآمد و عوارض، مالیات تکلیفی، گمرک و عوارض، خطوط انتقال، هزینه برق، آب، گاز و انرژی و درآمدهای شرکتی‌های دولتی مخابراتی بوده است.

irancell-2

پوشش ایرانسل فراتر از تعهدات است

او افزود: تعهدات پروانه ایرانسل در سال نهم برای پوشش جاده‌ای ۹.۰۸۹ کیلومتر بوده و عملکرد شهریور ماه ۹۳ به ۲۸.۲۲۹ کیلومتر رسیده و ۲۱۰.۶ درصد بیش از تعهدات خود عمل کرده است.

به گفته دزفولی، پوشش جمعیتی نیز طبق تعهدات پروانه باید ۷۶.۰۳ درصد باشد و ایرانسل با عمکرد ۸۴.۱ درصدی، ۸.۱ درصد جلوتر از تعهدات خود است.

گسترده‌ترین شبکه دیتا و اینترنت همراه در کشور متعلق به ایرانسل است

مدیرعامل ایرانسل گفت: ایرانسل با نصب بیش از ۱۳۵هزار TRXدارای گسترده‌ترین شبکه دیتا و اینترنت همراه در کشور از طریق ۲G ، ۲.۵G ، GPRS ، EDGE ،۳G  و ۴G  است و ۱۰ مرکز سوئیچ اصلی در تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، بابل، کرج، همدان و اهواز و ۵۳ مرکز سوئیچ فرعی نیز در ۳۱ استان کشور قرار دارند.

نرخ قطع مکالمات ایرانسل تنها ۰.۷۷ درصد است

او با اشاره به اینکه در حوزه کیفیت شبکه، نرخ قطع ناخواسته مکالمات براساس استاندارد  در سال نهم قراردادی یک درصد است، افزود: این رقم در وضعیت فعلی شبکه ایرانسل باوجود اجرای فرایند ارتقای شبکه به نسل های بالاتر ۰.۷۷ درصد است و براساس پروانه استاندارد نرخ قطعی مکالمات یک درصد است که این رقم به عنوان نمونه در شیراز ۰.۸ درصد، در تهران ۱.۲ درصد، در مشهد ۰.۶ درصد، در ساری کمتر از ۰.۳ درصد، در بابل کمتر از ۰.۲۹ درصد، در اهواز ۰.۵۶ درصد، در گرگان کمتر از ۰.۳۹ درصد، و در یزد نیز کمتر از ۰.۵۸ درصد است.

گسترده ترین شبکه رومینگ ایران از آن ایرانسل است

دزفولی، گسترده‌ترین شبکه رومینگ بین‌الملل تلفن همراه کشور را متعلق به ایرانسل دانست و اظهار داشت: در این شبکه رومینگ سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل با ۴۲۱ اپراتور دنیا و رومینگ سیم‌کارت‌های اعتباری با ۱۵۸ اپراتور دنیا برقرار است و ایرانسل تنها اپراتور ایرانی دارای قرارداد رومینگ دیتا با ۳۰۴ اپراتور دنیا است و امکان استفاده از کدهای دستوری و کارت شارژ در اپراتورهای کشور مقصد و امکان استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانسل در طول پروازهای بین‌المللی و سفرهای دریایی را برای اولین بار با ۲۱ خط هوایی و کشتی برقرار کرده است.

مقرون به صرفه‌ترین تعرفه ارتباطی حجاج از سوی ایرانسل ارائه شد

او گفت: ایرانسل همچنین مقرون به صرفه‌ترین تعرفه خدمات ارتباطی برای حجاج با قابلیت حفظ شماره و عدم از دست دادن تماس‌ها را فراهم کردو نرخ هر دقیقه تماس با ایران، تماس دریاقتی از ایران و تماس در داخل عربستان سعودی ۵۹۹۰  ریال بود و خدمات دیتا به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفت.

دزفولی افزود: در دوره حج امسال نسبت به سال گذشته ۹۸ درصد تعداد استفاده‌کنندگان از خدمات نسبت به دوره حج سال گذشته افزایش یافتند و مصرف دیتا نیز ۲۰۲ درصد و میزان مکالمات نسبت به دوره حج سال گذشته ۶.۵ درصد افزایش یافت و بیش از ۳۴ هزار و ۳۸۶ کاربر ایرانسل در دوره حج سال جاری فعال شدند.

1

رشد ۷۰ درصدی مصرف دیتا در خاورمیانه

مدیرعامل ایرانسل درباره روند جهانی دیتای همراه در جهان گفت: در سال ۲۰۱۸ میزان ترافیک ماهانه دیتای همراه ۱۵ اگزابایت برآورد شده است که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ افزایش ۱۱ برابری ترافیک پیش‌بینی شده است.

او افزود: تعداد وسایل الکترونیکی که تا سال ۲۰۱۸ با استفاده از فناوری‌های همراه با یکدیگر در ارتباطات هستند شامل دستگاه‌های متصل به هم یا M2M به ۱۰ میلیارد دستگاه می‌رسد و رشد تجمعی مصرف دیتای همراه در منطقه خاورمیانه و آفریقا تا سال ۲۰۱۸، ۷۰ درصد افزایش خواهد یافت.

به گفته دزفولی، پیش‌بینی می‌شود روند مصرف دیتای همراه در مناطق مختلف در آفریقا و خاورمیانه ۹.۴ درصد، در آمریکای شمالی ۱۸.۶ درصد، در آسیای شرقی ۴۲.۴ درصد، در اروپای مرکزی و شرقی ۱۰.۳ درصد، اروپای غربی ۱۲ درصد و در آمریکای لاتین ۷.۳ درصد باشد.

او افزود: درحال حاضر ۳۳۱ شبکه LTE در ۱۱۲ کشور جهان و ۵۴۷ شبکه نسل سوم در ۲۱۶ کشور جهان به صورت تجاری راه‌اندازی شده است و درصد مشترکان فعال باندپهن همراه از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ در کشورهای توسعه یافته ۸۳.۷ درصد، در کل جهان ۳۲ درصد و در کشورهای درحال توسعه ۲۱.۱ درصد است.

دزفولی درباره تاثیر اینترنت پهن باند بر شاخص‌های جهانی گفت: به ازای هر ۱۰ درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۱.۳۸ درصد رشد در تولید ناخالص ملی و به ازای هر یک درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۰.۲ درصد نرخ اشتغال افزایش می‌یابد و ۰.۱۳ درصد افزایش در بهره‌وری تولید اتفاق می‌افتد.

او افزود: همچنین به ازای هر ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای توسعه پهن باند ۱.۸ میلیون شغل در طول ۱۰ سال ایجاد می‌شود و ۳۰۰ میلیارد دلار صرفه اقتصادی ناشی از گسترش ضریب نفوذ اینترنت پهن باند در سال ۲۰۰۷ در آمریکا برابر ۲۲ درصد از کل صرفه اقتصادی را به دنبال داشته است و با استفاده از اینترنت پهن باند صادرات شرکت‌های تولیدی شش درصد افزایش می‌یابد و فروش شرکت‌های خدماتی ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

دزفولی با اشاره به گزارش‌های منتشر شده از سوی بانک جهانی اعلام کرد به ازای هر ۱۰ درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۱.۳۸ درصد رشد در تولید ناخالص ملی و طبق اعلام گروه تحلیلی Analysys Mason به ازای هر یک درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۰.۱۳ درصد افزایش در بهره‌وری تولید اتفاق می‌افتد.

او خاطرنشان کرد: افزایش استفاده از پهن باند منجر به تسهیل بکارگیری فرایندهای کارآمدتر در کسب و کار، معرفی خدمات و برنامه‌های کاربردی جدید و دسترسی حداکثری به منابع، مشتریان و نیروی کار می‌شود و نتیجه آن بهبود بهره‌وری، افزایش نوآوری و افزایش کارآیی واحدهای سازمانی می‌شود و بنیاد فناوری اطلاعات و نوآوریITIF اعلام کرده است به ازای هر یک درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۰.۲ درصد نرخ اشتغال افزایش می‌یابد و به ازای هر ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای توسعه پهن باند ۱.۸ میلیون شغل در طول ۱۰ سال ایجاد می‌شود.

دزفولی افزود: Criterion Economics اعلام کرده است صرفه اقتصادی ناشی از گسترش ضریب نفوذ اینترنت پهن باند در سال ۲۰۰۷ در آمریکا ۳۰۰ میلیارد دلار بوده است و صرفه اقتصادی مصرف‌کننده یعنی خرید یک محصول توسط مصرف‌کننده با قیمتی کمتر از آنچه انتظار دارد.

به گفته او، افزایش استفاده از پهنای باند نیز با ارایه سرویس‌ها و کاربرهای جدید مانند درمان از راه دور، سلامت همراه، جستجوی اینترنت، تجارت الکترونیک، آموزش مجازی، خدمات جدید مالی و روش‌های جدید پرداخت و تجارت، سفارشی سازی محصولات، کاهش نیاز به انبارداری و بهینه‌سازی زنجیره تامین، رشد بخش خدمات و رشد درآمد کسب و کار منجر به افزایش میزان صرفه اقتصادی مصرف‌کنندگان می‌شود.

دزفولی با اشاره به اینکه ITU اعلام کرده است با استفاده از اینترنت پهن باند شش درصد صادرات شرکت‌های تولیدی و ۱۰ درصد فروش شرکت‌های خدماتی افزایش می یابد، افزود: باتوجه به اطلاعات ارایه شده و براساس تجارب بین‌المللی، بخشی از اهداف اقتصاد مقاومتی از جمله ایجاد تحرک، پویایی و بهبود شاخص‌های کلان، توانایی مقاومت در برابر عوامل تهدیدزا، تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، رویکرد جهادی، مردم محوری، امنیت اقلام راهبردی و اساسی، کاهش وابستگی به نفت، اصلاح الگوی مصرف، فسادستیزی و دانش محوری با توسعه شبکه پهن باند محقق خواهد شد.

او با اشاره به تاثیر اینترنت پهن باند بر فرهنگ نیز گفت: با استفاده از این خدمت امکان اشاعه فرهنگ ایرانی و اسلامی به اقصی نقاط دنیا با افزایش دسترسی و سهولت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای تولید و توزیع محتوای فرهنگی و مذهبی، الگوی سبک زندگی اسلامی و ایرانی توسط علما، متخصصی و آحاد مردم فراهم و ارتقای فرهنگی جامعه از طریق افزایش میزان نشر و توزیع و همچنین سهولت دسترسی مقرون به صرفه به کتاب، انواع فیلم و محتواهای ویدئویی در حوزه‌های علمی، مذهبی، فرهنگی، سبک زندگی، انواع نواها و آواهای ملی، محلی، مذهبی و آثار هنری ممکن می‌شود.

دزفولی افزود: همچنین با بسط امکان توزیع گسترده پیامدهای ناشی از فرهنگ نامطلوب، توسعه آموزش در راستای رفع بدآموزی‌های فرهنگی و قانون‌گریزی در بستر انتقال پهن باند با استفاده از عکس، متن و ویدیو از توسعه فرهنگ نامطلوب جلوگیری می‌شود و با فراهم آوردن دسترسی به اینترنت پهن باند برای تمامی اقشار جامعه فارغ از موقعیت جغرافیایی و زمان در حوزه‌های آموزش، بهداشت و درمان و امنیت پایدار، زمینه‌های توسعه عدالت اجتماعی محقق می‌شود.

او درباره تاثیر اینترنت پهن باند بر اقتصاد فرهنگ نیز گفت: افزایش نزدیک به ۲۶۰ درصدی در درآمد تولیدکنندگان محتوا و برنامه‌های کاربردی به عنوان فعالان عرصه فرهنگ تا سال ۲۰۲۰ و افزایش ۲۵ درصدی در سهم درآمد تولیدکنندگان محتوا و برنامه‌های کاربردی از کل درآمد ایجاد شده در اکوسیستم پهن باند همراه از نتایج آن خواهد بود.

۵۴ شهر تحت پوشش ۳G ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل، شهرهای تحت پوشش نسل سوم اینترنت همراه این اپراتورها را ۵۴ شهر اعلام کرد و افزود: ۶۰ درصد از مشتریان دیتا در مناطق تحت پوشش در ۵۴ شهر آبادان، آستارا، اراک اردبیل، ارومیه، اسدآباد، اسلامشهر، اصفهان، اهواز، ایلام، بابل، بروجرد، بندرانزلی، بندرعباس، بوشهر، بوکان، بهارستان، تبریز، تهران، جلفا، دستگرد، دولت‌آباد، دورود، خرم‌آباد، خلخال، خوی، رشت، زاهدان، زنجان، ساوه، سرعین، سقز، سنندج، سهند، شیراز، شهرکرد، طرقبه، طوس، قروه، قزوین، قم، کرج، کرمان، کرمانشاه، گرمدره، لاهیجان، لنگرود، مراغه، مرودشت، مشهد، ملایر، همدان، یاسوج و یزد به اینترنت نسل سوم دسترسی دارند و در طول شش ماه آینده یعنی تا پایان اسفند ماه ۹۳ با رشد ۳۰۰ درصدی مواجه خواهیم بود.

به گفته او، در طول بهره‌برداری اولیه از شبکه نسل سوم، میزان مصرف در میان مشترکین دارنده گوشی سازگار با تکنولوژی به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

دزفولی درباره ویژگی‌های مودم‌های همراه نسل سوم و چهارم عرضه شده از سوی ایرانسل گفت: این مودم‌ها قابلیت اتصال به شبکه‌های GPRS، EDGE، ۳G و ۴G، صفحه نمایشگر، پنل ارسال و دریافت پیام کوتاه، قابلیت اتصال به اینترنت از طریق کابل USB، قابلیت اتصال به Wi-Fi و قابلیت اتصال به کارت حافظه را دارند و برخی از مدل‌های آن قابلیت اتصال به اینترنت از طریق کابل Rj 45، قابلیت استفاده به عنوان شارژر موبایل و پنل مدیریت مصرف دیتا دارند.

رشد ۲۵ درصدی ترافیک دیتا در شبکه وایمکس ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل درباره وضعیت شبکه وایمکس این اپراتور گفت: تعداد مشترکین وایمکس ایرانسل با رشد ۲۵ درصدی در یک سال به ۴۹۲ هزار مشترک با ۸۵۲ نمایندگی و ۹۹۶ سایت در ۳۶ شهر تحت پوشش رسیده است.

او، شهرهای تحت پوشش وایمکس ایرانسل را شامل اسلامشهر، اصفهان، اندیشه، اندیمشک، اهواز، آبادان، بهارستان، تبریز، تهران، خرمشهر، خمینی شهر، خوراسگان، دزفول، سبزوار، سپاهان شهر، سردرود، شاهین شهر، شهر قدس، شهرری، شهرک صنعتی اطلس، شهرک صنعتی چرمشهر، شهرک صنعتی طوس، شهریار، شور آباد، شیراز، فردیس، قرچک، کاشان، کرج، گلستان، لواسان، محمودآباد (اصفهان)، مشهد، نجف آباد (دانشگاه آزاد)، هشتگرد و ورامین عنوان کرد.

به گفته دزفولی، رشد ترافیک دیتا در شبکه وایمکس ایرانسل نیز ۲۵ درصد است و تلفن اینترنتی و وای‌فای نیز آماده بهره‌برداری است و سرویس VPN مبتنی بر وایمکس نیز به بیش از ۳۰ بانک، موسسه اعتباری و شرکت در نزدیک به دو هزار نقطه در سطح کشور، بانک پاسارگاد، بانک سامان، شرکت پرداخت نوین آرین، بانک گردشگری، شرکت DHL و بورس کالا عرضه شده است.

irancell-4

رشد ۸۵ درصدی ترافیک محتوا

دزفولی گفت: در حوزه محتوای دیجیتال، رشد تنوع محتوا در مقایسه با مهر سال ۹۲ به میزان ۳۲ درصد افزایش یافته و به تفکیک سرویس نیز تعداد سرویس پیشخوان ۱۰۹ درصد و تعداد آهنگ پیشواز ۳۹ درصد رشد یافته است.

او افزود: بر همین اساس رشد ترافیک محتوا در مقایسه با سال گذشته ۸۵ درصد و تعداد ارایه‌دهندگان محتوا در مقایسه با سال گذشته ۶۷ درصد رشد یافته است.

بهره‌برداری ایرانسل از توانمندی‌های داخلی

دزفولی با تاکید بر بکارگیری، توسعه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی در شبکه ایرانسل گفت: از توانمندی و ظرفیت بیش از ۴۰۰ شرکت تولیدی، صنعتی و خدماتی در حوزه سخت افزار، نرم افزار و خدمات فنی مهندسی، ارایه‌کنندگان محتوا، بازرگانی، گیرنده و تجهیزات اصلی و جانبی مراکز سوئیچ شبکه، کانتینر های خاص مراکز سوئیچ بهره می‌بریم.

ایجاد ۵۴ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم

او با اشاره به اینکه ایرانسل بیش از ۵۴ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است، افزود: بیش از ۱۹۱۳ نفر در سراسر کشور بکار گرفته شده‌اند و بیش از ۵۲ هزار نفر در شبکه برون‌سپاری شده فنی، فروش و پشتیبانی با اشتغال‌زایی غیرمستقیم فعالیت می‌کنند.

به گفته مدیرعامل ایرانسل، تعداد کل اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در ایرانسل با رشد سالانه ترکیبی ۱۶ درصد به ۵۴ هزار نفر رسیده است.

تخفیف ۹۹ درصدی در تعرفه مکالمات

دزفولی با اشاره به ارایه تعرفه‌های متعدد و متنوع در شبکه این اپراتور گفت: مشترکین ایرانسل می‌توانند علاوه بر تعرفه‌های پایه با استفاده از طرح‌های رنگی تعرفه مکالمات درون شبکه خود را تا هفت ریال در دقیقه کاهش دهند بطوریکه در طرح جزیره هوشمند تخفیف تا ۹۹ درصد ارایه می‌شود و در طرح‌های رنگی قرمز، آبی و طلایی تحفیف تا ۴۰ درصد در مکالمات درون شبکه ارایه می‌شود.

او افزود: در طرح آدینه مکالمات درون شبکه در روزهای جمعه نیم‌بها است و در طرح تخفیف پله‌ای تا ۱۴ درصد تخفیف به مشترکان ارایه می‌شود و علاوه بر این بسته‌های ترکیبی و تخفیفی متنوعی نیز ارایه می‌شود. برای استفاده از طرح‌های تعرفه‌ای ایرانسل کد دستوری #۵۵۵* درنظر گرفته شده است.

مسوولیت‌های اجتماعی ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل در راستای اجرای مسولیت‌های اجتماعی ایرانسل اقدامات متعددی را برشمرد و گفت: در حوزه محیط زیست و زیبایی شهر، ایرانسل اقدام به استفاده مشـترک از سایت‌های BTS موجود و استفاده از ایستگاه‌های آتش‌نشانی، پل‌های عابر پیاده و دکل‌های موجود در سطح شهر برای حفظ زیبایی شهر و برهم نزدن مبلمان شهری، استفاده از انرژ‌ی ها‌ی ترکیبی خورشیدی، بادی، سوخت و برق برای جلوگیری از اتلاف انرژی و اولین سـایت سبزBTS با انرژ‌ی ترکیبی در کشور، ایجاد سایت‌های استاندارد مورد تایید سازمان انرژی اتمی از لحاظ بی‌ضرر بودن تشعشعات، ارسال پیامک انبوه در راستای فرهنگ‌سازی برای حفظ محیط زیست (فروردین ۹۳)، مدیریت پسماند خطرناک براساس مقررات و استانداردها به منظور پیشگیری از آلودگی محیط زیست و مدیریت مصرف انرژی و کاهش گازهای گلخانه‌ای و محاسبه اثر کربن از سال ۲۰۱۱ عنوان کرد.

او افزود: اسپانسری ورزشی و حمایت از سازمان بهزیستی، ساخت مدرسه در مناطق کم‌برخوردار و همکاری با کمیته امداد امام خمینی از دیگر اقدامات ایرانسل در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی بوده است.

دریافت نخستین پروانه بدون محدودیت تکنولوژی از سوی ایرانسل

دزفولی، مهمترین اقدامات صورت گرفته از سوی ایرانسل را اخذ پروانه بدون محدودیت تکنولوژی برای اولین بار در ایران، تحقق فناوری نسل‌های ۳ و ۴ تلفن همراه و ارایه سرویس‌ها و محصولات متنوع مبتنی بر فناوری‌های روز دنیا عنوان کرد.

او، اجرای رومینگ ملی به منظور ایجاد زمینه برای افزایش ضریب نفوذ  پهن باند اینترنت همراه در کشور، بسترسازی تولید محتوای دیجیتال در کشور در راستای تحقق سیاست‌های دولت و مجلس درخصوص تثبیت و کاهش قیمت‌ها، افزایش ضریب نفوذ و تحقق ضریب نفوذ تلفن همراه فراتر از برنامه، خودباوری در اجرای پروژه‌های بزرگ و مشترک داخلی و خارجی،  اشتغال‌زایی برای ۵۴ هزار نفر و تحقق بخشی از سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ در رابطه با خصوصی‌سازی را از جمله مهمترین فعالیت‌های ایرانسل عنوان کرد.

به گفته مدیرعامل ایرانسل، حداکثر استفاده از توان داخلی، کاهش تصدی‌گری دولت و افزایش درآمدهای آن، استفاده از توان بیش از ۴۰۰ شرکت داخلی در زمینه های تولید و تامین تجهیزات، خدمات فنی-مهندسی، مدیریتی، تولید محتوای دیجیتال، بازرگانی، مالی و غیره، گسترش پرشتاب شبکه تلفن همراه،  کاهش قابل ملاحظه قیمت سیم‌کارت، تحویل به روز سیم‌کارت، تحول در حوزه خدمت‌رسانی، ۳.۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی تا‌کنون، اطمینان سرمایه‌گذاران خارجی از سرمایه‌گذاری در کشور و اطمینان و اعتقاد سرمایه‌گذاران داخلی به سرمایه‌گذاری خارجی را از دیگر دستاوردهای پروژه ایرانسل بوده است.

irancell-3

معاونت فروش و توزیع ایرانسل خبر داد:

۴۵ میلیون نقطه دسترسی به شبکه فروش ایرانسل

معاونت فروش و توزیع ایرانسل گفت: درحال حاضر بیش از ۴۵ میلیون نقطه دسترسی به شبکه فروش ایرانسل از طریق روش‌های مختلف وجود دارد که از جمله آنها ۳۳ هزار و ۸۸۹ نقطه آن خودپردازها، ۵۶۰ نقطه وب کیوسک‌ها، دو میلیون و ۶۱۲ هزار و ۲۰۲ پایانه فروشگاهی، هشت هزار و ۶۳۷ عاملیت فروش و خدمات و ۴۴۰ هزار فروشنده هستند.

محمود طلایی در هشتمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل افزود: اهم فعالیت‌های ایرانسل در حوزه فروش و توزیع ایجاد ۴۲ مرکز خدمات مشترکین در تمامی مراکز استان‌ها به اضافه شهرهای بابل، کیش و قشم با اختصاص فضایی بالغ بر ۴۷۰۰ متر مربع و پرسنلی بیش از ۱۹۰ نفر، ارتقای سیستم فروش و توزیع از مدل متمرکز به مدل غیرمتمرکز (طرح فروش منطقه‌ای و استانی) و تمرکز بر توسعه فروش الکترونیکی بوده است.

به گفته او، طرح‌ریزی و عملیاتی کردن سیستم جامع ارزیابی عملکرد شبکه توزیع، تولید و توزیع کارت شارژهای ۱۰ هزار ریالی با استاندارد تعریف شده، تسهیل ورود توزیع کنندگان غیرالکترونیک به حوزه فروش الکترونیک از طریق روش های نوین الکترونیک، بکارگیری طرح تحویل فوری (Plug & Play) در شبکه توزیع وایمکس، عرضه سیم‌کارت‌های دائمی iSIM، فروش آنلاین سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری (OLR) و توسعه شبکه فروش در حوزه الکترونیک و بانکی را از دیگر فعالیت‌های ایرانسل در حوزه فروش و توزیع عنوان کرد.

طلایی افزود: انواع روش‌های دسترسی به خدمات فروش در شبکه ایرانسل نیز از طریق #۷* پرداخت همراه ایرانسل، #۱۰۰*، وب‌سایت ایرانسل، سایت‌های اینترنتی بانک‌ها و شبکه‌های فروش اینترنتی، فروش از طریقUSSD، شارژ مستقیم (e-charge)، خود پرداز (ATM) ۲۵ بانک در شبکه بانکی کشور، پایانه فروشگاهی (POS)، وب کیوسک، سامانه فروش از طریق تلفن  (IVR)، روش خط به خط و نرم‌افزارهای همراه بانک هستند.

به گفته او، در یک سال گشته شبکه فروش الکترونیکی ایرانسل به میزان ۴۳ درصد و فروش شارژ مستقیم به میزان ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

۸۱۸ نفر ۲۴ ساعته پاسخگوی مشترکین ایرانسل هستند

معاون فروش و توزیع ایرانسل گفت: درحال حاضر بیش از ۸۱۸ نفر آماده پاسخ‌گویی و حل مشکلات تمامی مشرکین ایرانسل در بزرگترین مجموعه مرکز تماس خاور میانه هستند و مراکز تماس منطقه‌ای نیز درحال حاضر در تهران، تبریز،  شیراز و مشهد به منظور حصول اطمینان از پشتیبانی پیوسته مشترکین در شرایط اضطراری راه‌اندازی شده‌اند.

او افزود: ارایه سرویس‌های پیشرفته از جمله سامانه پاسخ‌گویی خودکار(IVR) و استفاده از سیستم‌های یکپارچه پیشرفته مدیریت روابط مشتریان ( CRM)، پیاده‌سازی سیستم نظرسنجی از مشترکین بعد از پابان هر تماس با مرکز تماس جهت تجمع نظرات و بکارگیری آن به منظور ارتقای رضایتمندی مشترکین و ارسال در لحظه اطلاعات موردنظر مشترک از طریق بستر پیامک از جمله خدمات مرکز خدمات مشتریان ایرانسل است و استفاده از برنامه کاربردی پیامک هوشمند درخصوص دریافت بازخورد مشکلات مطروحه مشترکین نیز در دستور کار است.

تمام نیازهای ارتباطی سازمانها را تامین می‌کنیم

طلایی گفت: در حوزه راهکارهای سازمانی، ایرانسل با تکیه بر اینکه هر نیاز ارتباطی یک سازمان، یک راهکار مخصوص به خود می‌خواهد، مجموعه‌ای از راهکارهای ارتباطاتی جامع (END TO END) با ویژگی‌هایی از جمله تشخیص و تعریف نیاز ارتباطی با مشارکت سازمان یا شرکت مربوطه، طراحی راهکار متناسب با نیازمندی های تعریف شده،  کمک و ارائه مشاوره‌های لازم برای ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز و اجرا و عملیاتی کردن راهکار با هدف تحقق اهداف از پیش تعیین شده به سازمان‌ها و شرکت‌ها ارایه می‌دهد.

او افزود: اهم فعالیت‌ها در حوزه راهکارهای سازمانی، طراحی و ایجاد ساختار سازمانی مستقل برای توسعه راهکارهای سازمانی متناسب با نیازهای سازمان‌ها و صنایع مختلف، اصلاح فرایندها و طرح‌ریزی مدل جدید ارتباط با مشتری، تخصیص و آماده‌سازی تیم پشتیبانی ۲۴ ساعته اختصاصی برای راهکارهای سازمانی، توسعه راهکارهای نوآورانه با هدف سهولت در ارتباطات و توسعه کسب و کار شرکت‌ها، شناسایی نیازمندی‌های شرکت‌های تجاری (B2B) و سازمان‌های دولتی و عمومی (B2G)، تمرکز بر حوزه ارتباطات ماشین به ماشین (M2M) و توسعه راهکارهای مربوطه، ارایه سرویس‌های اختصاصی انتقال داده به بخش عمده بانک‌های کشور و همکاری با موسسات و شرکت‌های مختلف به منظور توسعه راهکارهای سازمانی هستند.

مدیرکل بازاریابی ایرانسل خبر داد:

عرضه محصولات و خدمات جدید ایرانسل بر بستر باند پهن موبایل

مدیرکل بازاریابی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل ضمن اشاره به عرضه محصولات و خدمات جدید ایرانسل بر بستر باندپهن موبایل از عرضه برنامه‌های جدید در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، باقر صمدی در نشست خبری هشتمین سالروز راه‌اندازی شبکه ایرانسل گفت: گسترش ارایه خدمات دولت الکترونیکی، مدیریت شهری و ترافیک با استفاده از خدمات مبتنی بر مکان، مدیریت بلایای طبیعی با استفاده از اطلاع‌رسانی مبتنی بر موقعیت، ترابردپذیری تلفن همراه، همگرایی بین حساب‌های کاربری و وسایل الکترونیکی، توجه به حوزه‌های تخصصی در ارایه محتوی اللکترونیکی و استراتژی همکاری باOTTها از برنامه‌های آتی ایرانسل به شمار می‌روند.

صمدی افزود: از آنجاکه در مقطع کنونی، خدمات جدید همراه، بر تمام جنبه‌های زندگی شهروندی اثر گذاشته است، ایرانسل با ارایه خدمات و برنامه‌های کاربردی همچون آموزش همراه، فروشگاه محتواهای تعاملی ویترین و چارسو، سلامت همراه، برنامه‌های کاربردی ریتم، زوم و بازیک، خدمات مبتنی بر مکان، و بسیاری محصولات و خدمات متنوع دیگر، تجربه زندگی دیجیتال را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است.

او، سرویس‌های جدید ارتباطی ایرانسل را جزیره هوشمند، سیم‌کارت‌های دائمی iSIM، سیستم ثبت‌نام آنلاین سیم‌کارت (سامانه انتخاب تعرفه)، شماره‌های طلایی ۰۹۰۱و ۰۹۰۲، شارژ از طریق وب‌سایت، راهنمای ایرانسل، پیام خودکار، آهنگ شخصی، صدای پس زمینه، پیام پیشواز، سرویس های جدید  تعاملی ایرانسل، مکالمات بین الملل هوشمند، سرویس‌های مبتنی بر کدهای دستوری، سرویس کمک های مردمی، خدمات مالی و پرداخت، خرید بلیط، خرید شارژ، خرید بیمه، بسته های ترکیبی بلند مدت مکالمه، بیمه‌های خرد، بسته ترکیبی من و کیف پول همراه عنوان کرد.

صمدی، سرویس‌های جدید مبتنی بر اینترنت پهن باند ایرانسل را اینترنت همراه نسل های بالاتر، نسل جدید سیم کارت‌های ایرانسل (USIM)، بسته‌های ترکیبی حجم بالای اینترنت همراه، مودم‌های جدید اینترنت همراه، حساب چند کاربره، محصولات چندرسانه‌ای ایرانسل (برنامه‌های کاربردی زوم و ریتم)، سلامت همراه، نسخه جدید فروشگاه برنامه‌های کاربردی چارسو، فروشگاه بازی‌های موبایلی بازیک، برنامه کاربردی مبتنی بر مکان نشان، آموزش همراه، کتابخوان ایرانسل و سرویس پیام‌رسان اینترنتی معرفی کرد.

جزیره هوشمند ایرانسل

او با اشاره به سرویس جزیره هوشمند ایرانسل به عنوان یکی از سرویس‌های جدید ارتباطی این اپراتور، محاسبه و اعمال تخفیف مکالمه براســاس ترافیک شبکه به صورت هوشمند، مدیریت توزیع ترافیک مصرف شبکه براساس تعرفه سطح سایت مخابراتی و مشترک، اطلاع‌رسانی تخفیف مکالمه از طریق Call Cell Broadcast، امکان اطلاع‌گیری از تخفیف فعلی با شماره‌گیری کد دستوری #۰*۱۳۵*، تخفیف تعرفه در مکالمات درون شبکه  تا سقف ۸۰ درصد و امکان مدیریت زمان و مکان مکالمه توسط مشترکین به منظور استفاده بهینه از اعتبار سیم‌کارت را از ویژگی‌های آن عنوان کرد.

صمدی با اشاره به فعال‌سازی رایگان این سرویس از طریق کد دستوری #۱*۱۳۵*، امکان محلی‌سازی تعرفه بر خلاف تعرفه‌های ملی رقبا، امکان ارایه پیشنهاد تعرفه شخصی براساس ظرفیت شبکه و خدمتی جذاب برای مشترکین پرمصرف با ارائه تعرفه‌های تخفیفی در مکالمات داخل شبکه را از مزایای آن عنوان کرد و گفت: درحال حاضر بیش از ۴۰ درصد مشترکین اعتباری ایرانسل عضو این سرویس هستند و بیش از۳۹۰ میلیارد ریال تخفیف روی آن ارایه شده است.

بسته ترکیبی من

او با اشاره به ارایه سرویس بسته ترکیبی من گفت: مشترکین اعتباری ایرانسل می‌توانند باتوجه به میزان مصرف خود یک بسته ترکیبی شامل دقایق مکالمه ایرانسلی، تعداد پیامک فارسی ایرانسلی و ترافیک اینترنت همراه بسازند.

صمدی افزود: در این سرویس مشترکین می‌توانند با درنظر گرفتن حجم مصرف دلخواه خود، میزان هر یک از موارد ذکر شده را در سیستم مربوط مشخص کنند و نسبت به ایجاد بسته اقدام کنند. قیمت بسته ایجاد شده دقیقا منطبق با میزان مصرف برآورد شده از سوی مشترکین است و تا سقف ۹۴ درصد تخفیف دارد.

کتابخوان ایرانسل

مدیرکل بازاریابی ایرانسل برنامه کتابخوان ایرانسل را از سرویس‌های جذاب این اپراتور عنوان کرد و گفت: این برنامه کاربردی به مشترکین امکان خواهد داد به صدها عنوان کتاب متنی و صوتی در حوزه‌های متنوع از قبیل مذهبی، سلامت، روانشناسی، اخلاق، ورزش، داستان و… دسترسی داشته و لذت شنیدن و خواندن کتاب‌ها با تلفن همراه را تجربه کنند.

او افزود: خرید کتاب به صورت مستقیم با استفاده از حساب تلفن همراه و پرداخت اینترنتی، اولین برنامه کتابخوان ایرانی با امکانات چند رسانه‌ای، علامت‌گذاری و دسترسی مخاطب به طیف متنوعی از محتواهای صوتی از جمله امکانات آن است که دسترسی به آن از طریق نشانی ketabkhan.irancell.ir ممکن است.

نسخه جدید چارسو؛ فروشگاه برنامه‌های کاربردی تلفن همراه

صمدی، نسخه جدید چارسو را فروشگاهی برای ارایه برنامه‌های کاربردی تلفن همراه هوشمند توصیف کرد و گفت: در این فروشگاه محصولات متنوعی شامل انواع برنامه‌های کاربردی، بازی و سرگرمی و غیره قرار دارد که بسیاری از این برنامه‌ها توسط برنامه‌نویسان داخلی تولید شده‌اند.

او افزود: پشتیبانی از سیستم‌‌های عامل جدید، شارژ درون برنامه‌ای، سهولت در پرداخت هزینه خرید محصولات از طریق اعتبار سیم‌کارت، پورتال اختصاصی برای ارسال برنامه‌ها، پیگیری مراحل تایید و گزارش‌گیری، به روزرسانی خودکار و آسان برنامه‌های کاربردی تلفن همراه، دسترسی به محصولات از طریق وب و فروشگاه قابل نصب روی تلفن همراه از امکانات این برنامه است و مشترکین می‌توانند این برنامه کاربردی را از طریق لینکcharsoo.irancell.ir دریافت کنند.

ریتم؛ مجموعه محتواهای صوتی

صمدی، سرویس صدای ایرانسل را یکی دیگر از خدمات ایرانسل عنوان کرد که به کمک آن مشترکین می‌توانند به سادگی به مجموعه متنوعی از آرشیوهای صوتی دسترسی داشته باشند و به آنها گوش دهند. برای این کار باید با استفاده از شماره سیم‌کارت اعتباری و رمز ورود کنترل حساب اینترنتی (e-care) خود وارد برنامه شده و پس از انتخاب فایل صوتی موردنظر، به صورت آنلاین آن را خریده و دانلود کنند.

به گفته او، امکانات این سرویس شامل دسترسی سریع به محتواهای صوتی با کیفیت بالا در کمترین زمان، امکان خرید محتوای صوتی به صورت مستقیم با استفاده از حساب تلفن همراه، حفظ حقوق معنوی صاحبان اثر و امکان دسترسی مخاطب به طیف متنوعی از محتواهای صوتی هستند و از آدرس ritm.irancell.ir قابل دسترس است.

زوم؛ مجموعه محتواهای ویدئویی

صمدی، زوم را سرویس تصویر ایرانسل معرفی کرد که به وسیله آن مشترکین قادر خواهند بود به شبکه‌های تلویزیونی ملی روی تلفن همراه خود دسترسی داشته و همچنین انواع محتواهای تصویری اعم از فیلم، سریال، مستند و غیره را از طریق این برنامه مشاهده کنند.

او افزد: دسترسی سریع به محتواهای تصویری با کیفیت بالا در کمترین زمان، دسترسی به برنامه یک هفته گذشته شبکه‌های ملی براساس جدول پخش برنامه‌ها و امکان خرید محتوای تصویری به صورت مستقیم با استفاده از حساب ایرانسل از امکانات این سرویس به شمار می‌رود و امکان دسترسی مخاطب به طیف متنوعی از محتواهای تصویری فراهم شده است که به زودی در دسترس آنها خواهد بود.

بازیک؛ سرگرمی به سبک ایرانسل

صمدی، بازیک را برنامه کاربردی اندرویدی جدید ایرانسل برای دوستداران بازی‌های موبایلی ذکر کرد که در این برنامه کاربردی، مجموعه گسترده‌ای از انواع بازی‌ها در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

او افزود: مشترکین ایرانسل می‌توانند از میان موارد موجود، بازی‌های رایگان یا دارای هزینه را انتخاب کنند و از طریق اعتبار سیم‌کارت خود، اقدام به پرداخت هزینه برای بازی‌های پولی کرده یا پرداخت درون برنامه‌ای انجام دهند.

مدیرکل بازاریابی ایرانسل، امکانات این برنامه اندرویدی را پورتال اختصاصی برای خرید و دریافت بازی‌ها، پیگیری مراحل خرید و گزارش‌گیری، شارژ درون برنامه‌ای، سهولت در پرداخت هزینه خرید بازی‌های موبایلی از طریق اعتبار سیم‌کارت و به روزرسانی خودکار و آسان بازی‌های تلفن همراه، دسترسی به بازی‌های موبایلی از طریق پورتال قابل نصب روی گوشی‌های اندرویدی عنوان کرد که مشترکین می‌توانند این برنامه کاربردی را به زودی از طریق وبسایت ایرانسل به آدرس Irancell.ir/Bazik دریافت کنند.

پیام‌رسان بیسفون

او ضمن معرفی پیام‌رسان اینترنتی بیسفون، آن را یک برنامه ارتباطی بومی برای تلفن‌های همراه  هوشمند عنوان کرد که ضمن استفاده ساده از بیسفون و طراحی بهینه آن با تاکید بر استفاده روزانه، ایجاد گروه  دوستان، خانواده، کار و …، امکان ارسال فایل‌های تصویری و صوتی، برقراری تماس با کاربران دارای  نرم‌افزار و حتی کاربران فاقد نرم‌افزار، امکان تماس داخل کشور و خارج از کشور، امکان ارسال پیام به صورت گروهی و انبوه، امکان اشتراک‌گذاری مکان، امکان دریافت و ارسال صورتک‌های بومی، سهولت در پرداخت و امکان درآمدزایی، قابلیت تشخیص خودکار دوستان و آشنایان دارای بیسفون و … از جمله امکانات آن است.

به گفته صمدی، مشترکین ایرانسل می‌توانند این برنامه کاربردی را از طریق فروشگاه بازار برای گوشی‌های اندروید و ITunes برای IOS دریافت کنند.

نشان؛ اطلاعات شهری به سبک ایرانسل

مدیرکل بازاریابی ایرانسل گفت: با استفاده از برنامه کاربردی نشان ایرانسل، کاربران می‌توانند به سادگی موقعیت مکانی مراکز خدمات گوناگون، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، مساجد، جایگاه‌های سوخت و پارکینگ‌های محدوده اطراف خود را مشاهده کرده و بهترین مسیر برای رسیدن به مکان‌های مختلف را بیابند.

او افزود: همچنین کاربر قادر خواهد بود تمامی تخفیف‌هایی که توسط رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و مراکز خرید در سطح شهر ارایه می‌شود را مشاهده کرده،  به دوستان خود پیشنهاد داده و نیز درمورد مکان‌هایی که تجربه استفاده از آنها را داشته‌اند، نظرات خود را بیان کنند.

صمدی درمورد امکانات این برنامه اظهار داشت: جستجوی مکانی خاص به همراه قابلیت جستجوی تخفیف‌های درحال ارایه در سطح شهر، به روز رسانی مکانی خاص روی نقشه، مسیریابی از مبدا به مقصد، یافتن مکان‌های دیدنی سطح شهر و امکان ایجاد پروفایل و نوشتن نظرات در مورد مکان‌های موجود توسط کاربران از ویژگی‌های آن است و مشترکین می‌توانند به زودی این برنامه کاربردی را از طریق وب‌سایت ایرانسل دریافت کنند.

آموزش همراه

او ضن معرفی سرویس برنامه کاربردی آموزش همراه ایرانسل، از دسترسی به محتواهای آموزشی متنوع و تعاملی در هر زمان  و مکان با هر سطح دانشی از طریق آن خبر داد و گفت: قابلیت انتخاب دوره آموزشی دلخواه، قابلیت تعامل استاد و فراگیر دوره آموزشی، دسترسی آسان به محتوای متنوع آموزشی و درسی، کاهش هزینه‌های آموزشی، یادگیری همزمان چندین محتوای آموزشی و صرفه‌جویی در زمان از ویژگی‌های آن است و مشترکین می‌توانند به زودی این برنامه کاربردی را از طریق وب‌سایت ایرانسل دریافت کنند.

سلامت همراه

صمدی گفت: ایرانسل به منظور افزایش آگاهی سلامت عمومی جامعه و همچنین سرعت بخشیدن در امور پزشکی اقدام به راه‌اندازی سرویس‌های متنوعی در حوزه سلامت  بر بستر تلفن‌های همراه کرده است که سرویس‌های مراقبت‌های پزشکی، سلامت فردی و بهداشت روان، برنامه کاربردی جهت آزمایشات اولیه، نبض، قند خون، دسترسی سریع به پزشک شخصی و داروهای موردنیاز بیمار و سهولت در پرداخت هزینه خرید سرویس ها از طریق اعتبار سیم‌کارت از ویژگی‌های آن است و مشترکین می‌توانند این برنامه کاربردی را از طریق وب‌سایت ایرانسل به زودی دریافت کنند.

تبلیغ  همراه

به گفته مدیرکل بازاریابی ایرانسل، سرویس تبلیغات روی بستر تلفن همراه این امکان را برای مشتریان تجاری فراهم می‌آورد تا روی کانال‌های موجود مانند «پیام اطلاع‌رسانی تماس از دست رفته»، «پیام اطلاع ‌رسانی از هزینه تماس» و «پیام با من تماس بگیر» پیغام‌های تبلیغاتی خود را به مشترکین ایرانسل برسانند.

او، پاسخ فوری، مشاهده سریع توسط کاربر، سهولت استفاده، بازاریابی مستقیم، برقراری ارتباط مستقیم بستر تبلیغاتی موبایل با کاربران، پیگیری پاسخ کاربر و  درک بهتر و تحلیل راحت‌تر رفتار کاربران از مزایای آن است.

بیمه همراه

صمدی از عرصه سرویس بیمه همراه ایرانسل خبر داد و گفت: مشترکین ایرانسل با شماره‌گیری کد دستوری مربوط و انتخاب بیمه مورد نظر می‌توانند اقدام به پرداخت حق بیمه و خرید بیمه‌نامه کنند.

او افزود: در این طرح، مشترکین ایرانسل قادر به خرید بیمه‌های خرد با مدت اعتبار یک ماه خواهند بود و حق بیمه از طریق کارت بانکی و داشتن رمز دوم پرداخت خواهد شد.

به گفته صمدی، بیمه‌های  خرد ویژه حوادث طراحی شده برای مشترکین ایرانسل، تخفیف قابل توجه نسبت به قیمت‌های بازار، سهولت خریداری بیمه‌نامه به علت بسترهای فراهم شده توسط اپراتور و دسترسی به بیمه همراه از طریق کد دستوری #۹۹۹* از امکانات آن به شمار می‌رود.

پیام پیشواز متنی

او با اشاره به اینکه با استفاده از سرویس پیشواز متنی ایرانسل مشترکین سیم‌کارت اعتباری می‌ توانند یک پیام متنی برای خود تنظیم کنند، گفت: در این صورت در تمامی تماس‌ها، پیام متنی تهیه شده به صورت یک پیام فلش روی نمایشگر گوشی تماس گیرنده نمایش داده می‌شود.

صمدی افزود: امکان تنظیم پیام‌های متنی گوناگون برای مخاطبان متفاوت و به مناسبت‌های مختلف، همچنین مشترکین می‌توانند در مواقعی که در خارج از کشور به سر‌ می‌برند با تنظیم پیام و نمایش آن برای مخاطبان خود تا حدی زیادی هزینه ارسال پیامک بین‌المللی را کاهش دهند.

به گفته او، امکان تغییر پیام پیشواز به دفعات و امکان زمان‌بندی پیام‌های متنی طی ساعات مختلف یک روز از ویژگی‌های آن است و برای استفاده از سرویس کاربر می‌تواند عبارت OZV را به ۸۵۸۵ پیامک کند.

سامانه جامع تاکسیرانی

صمدی، سامانه جامع تاکسیرانی را از خدمات جدید ایرانسل عنوان کرد و گفت: در این سامانه با استفاده از زیرسیستم قرار داده شده در تاکسی، دستگاه کارت‌خوان و کارت‌خوان شهروندی، مسافت مسافران مشخص و هزینه تاکسی پرداخت می‌شود.

او با اشاره به اینکه قابلیت‌های دیگری از جمله درخواست مرخصی و ماموریت از طرف راننده و تایید آن از طرف مدیریت سامانه وجود دارد، افزود: این سیستم با استفاده از سیم‌کارت‌های انتقال داده و ۳G برای ارسال اطلاعات از تاکسی به سیستم مدیریت شهری تاکسیرانی و بالعکس فعالیت می‌کند و اکنون در اصفهان و مشهد درحال اجرا است.

سامانه جامع ثبت ماموریت

مدیرکل بازاریابی ایرانسل، سامانه جامع ثبت ماموریت را از دیگر خدمات این اپراتور عنوان کرد و گفت: در این سیستم مدیریت سامانه مرکزی از طریق پورتال خود قادر به ثبت ماموریت جدید، دیدن وضعیت هر یک از ماموران و فاصله آنها از مکان حادثه، ارسال ماموریت به تبلت مامور از طریق سیم‌کارت، ارسال جزییات و آدرس محل حادثه به تبلت مامور است.

او افزود: همچنین مامور در هنگام اتمام هر یک از مراحل قبول ماموریت، رسیدن به محل حادثه، اتمام ماموریت و… می‌تواند وضعیت خود را برای مدیریت سامانه ارسال کند.

سامانه تعاملی ارسال پیام

صمدی از راه‌اندازی سامانه تعاملی ارسال پیام خبر داد و گفت: این سامانه اکنون راه‌اندازی و تجاری‌سازی شده و دارای مزیت رقابتی ارسال به گروه‌های هدف است.

او افزود: درحال حاضر حدود یک هزار پایگاه داده به این سیستم افزوده شده است که براساس منطقه، مشاغل، سن، جنسیت، میزان مصرف، دریافت‌کنندگان پیام تصویری و… است.

صمدی گفت: به منظور تسهیل فروش این محصول، پایگاه‌های داده جدیدی که مشتریان درخواست دارند ایجاد و به سیستم افزوده می‌شود و ویژگی‌های جدیدی نیز به درخواست مشتریان و با بررسی تیم‌های داخلی سازمان درحال اضافه شدن به سیستم است از جمله استفاده از پایگاه‌های داده با استفاده از وب سرویس، ارسال از گوشی برای گروه و… است.

IMG_9849

در جلسه پرسش و پاسخ نشست خبری هشتمین سالروز راه اندازی شبکه ایرانسل مطرح شد

هیچ یک از دعاوی حقوقی ترکسل به نتیجه نرسید

مدیرعامل ایرانسل درباره شکایت ترکسل درخصوص پروژه اپراتور دوم تلفن همراه ایران گفت: ترکسل هیچوقت مستقیما از ایرانسل شکایت نداشته و ایرانسل مستقیما درگیر دعاوی با ترکسل نبوده است.

علیرضا قلمبر دزفولی در پاسخ به سوال خبرنگاران در نشست خبری هشتمین سالروز راه اندازی شبکه ایرانسل افزود: ترکسل دعوایی را علیه شرکای ایرانی داشت که به نتیجحه نرسید و دعوایی را نیز از سال ۸۷ علیه دولت جمهوری اسلامی مطرح کرد که اخیرا رد شد. همچنین دعاوی بی نتیجه ای هم علیه MTN در آمریکا ثبت کرد که عدم صلاحیت دادگاه آمریکا احراز شد و نهایتا هیچ کدام از دعواهایی که علیه شرکا یا جمهوری اسلامی داشت، به نتیجه مشخصی نرسید.

مکالمات بین الملل از طریق شبکه زیرساخت منتقل می شوند

او در پاسخ به سوالی درخصوص برقراری مکالمات بین الملل از طریق VoIP گفت: طبیعتا در مکالمات بین المللی که از طریق شرکت ارتباطات زیرساخت اقدام می کنیم، مکالمات از طریق VoIP منتقل نمی شود و بقیه سرویس هایی که از طریق بیستاک و پارس آنلاین ارایه می شود، به طور کاملا مشخص از طریق VoIP است و تعرفه های آن نیز مشخص است. همه پیامک ها نیز روی گیت وی های ایرانسل به شکل عادی کار می کنند و روی VoIP نیستند.

دزفولی گفت: تمامی پیامک ها و مکالماتی بدون مشکل فنی به شرکت ارتباطات زیرساخت تحویل داده می شود و بعضا ممکن است کریرهایی در مقاطعی مشکل داشته باشند و روی ارسال و دریافت ها تاثیر بگذارد ولی آنچه در شبکه ایرانسل ارسال می شود، به مقصد می رسد. ما پیامک را سالم تحویل زیرساخت می دهیم و رساندن آن به مقصد به لینک های واسط و کریرهای بین الملل بستگی دارد.

اگر رومینگ کل شبکه برای رایتل باز باشد، تبدیل به MVNO می شود

او درباره گلایه یکی از مدیران اپراتورها درخصوص کارشکنی ایرانسل درخصوص اجرایی شدن رومینگ ملی گفت: اواخر خرداد ماه سال جاری در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، جلساتی با مدیرعامل هر سه اپراتور موبایل برگزار شد که در آنجا بحث های رومینگ به عنوان پیش نیاز ارتقای پروانه مطرح می شد. در آن جلسه رایتل تحت هیچ شرایطی زیر بار نمی رفت که رومینگ کل اپراتورها به سمت رایتل باز باشد و اعتقاد داشت در این صورت مشترکانش را از دست می دهد و آنها جذب اپراتورهای دیگر می شوند.

دزفولی افزود: بحث های زیادی بود که رایتل اصرار داشت نه تنها در لک ها بلکه در سل هایی که شبکه خودش پوشش ندارد، فقط رومینگ بقیه اپراتورها باز باشد. طبیعتا این زمان می برد و معتقد بود اگر رومینگ مشترک باز باشد، در صورتی که خودش جایی پوشش داشته باشد، امکان برگشت مشترک فراهم نمی شود که بعدا بررسی کردند که این تحلیل درست نیست.

به گفته مدیرعامل ایرانسل، در نهایت به این دلیل که اجرایی شدن رومینگ ملی پیش نیاز ارتقای لایسنس به نسل های بالاتر بود و روند اجرایی شدن آن طولانی شده بود، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به طور موقت از ما خواست کل شبکه را به سمت رایتل باز کنیم.

او افزود: در آن زمان طی تنها نامه ای که رایتل به ما زده است، از ایرانسل خواست برای مدت ۴۸ ساعت کل شبکه را برای رایتل باز کنیم که به صورت موقت این کار را کردیم. در نهایت هم هدف رومینگ ملی ارایه خدمات رومینگ و پوشش برای تکمیل پوشش اپراتورها است نه اینکه در جایی که خود رایتل پوشش دارد، از پوشش بقیه اپراتورها استفاده کند.چراکه هیچ جای دنیا این اتفاق نمی افتد و اگر اینطور شود، رایتل تبدیل به MVNO می شود.

دزفولی گفت: در نهایت کاری که انجام شد، با حضور تمام کارشناسان رایتل و رگولاتوری، آن بخشی از شبکه را که خودشان پوشش نداشتند و بیش از ۵۰ درصد شبکه ایرانسل را به خود اختصاص می داد، از لحاظ تعداد لک های پوششی به سمت رایتل کماکان باز گذاشته ایم و کماکان مشترکان رایتل با رومینگ ملی از شبکه ایرانسل استفاده می کنند. با این تفاسیر نه تنها کارشکنی نشده بلکه به نحو احسن در این زمینه همکاری شده و چنین اظهارنظرهایی باعث تعجب است.

محاسبه سهم بازار یک استانداردی دارد

او درباره اختلاف نظرهای اپراتورها در خصوص محاسبه سهم بازار توضیح داد که روی بحث سهم بازار در دنیا استانداردی وجود دارد و اگر از سیم کارت در ۹۰ روز به هر شکلی استفاده بشود، آن را سیم کارت فعال به شمار می آورند و اگر از این سیم کارت در مدت ۹۰ روز هیچ استفاده ای نشود، به عنوان سیم کارت فعال شناخته نمی شود و تنها معیاری که هست، همین استاندارد است.

دزفولی گفت: براساس این استاندارد  کماکان سهم بازار ایرانسل براساس سیم کارت های فعال و حدود ۴۷ درصد است.

کمترین پهنای باند روی فرکانس ها به ایرانسل تخصیص داده شده است

او درباره آزادسازی باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۹۰۰ مگاهرتز و تخصیص آن به اپراتورها نیز گفت: سازمان تنظیم مقررات روی آزادسازی باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز مشغول کار است واز نتیجه آن اطلاعی ندارم.

دزفولی درباره اختصاص پهنای باند اندک به ایرانسل روی باند فرکانسی ها افزود: براساس مصوبه ۱۸۶ و تقسیم مساوی فرکانس ها، روی باند ۹۰۰ مگ کمترین پهنای باند را داریم که در تهران ۶.۴ مگاهرتز و در بقیه استان های کشور هشت مگاهرتز است و به مراتب از بقیه اپراتورهای فعلی پایین تر است. رگولاتوری تلاش های زیادی کرد که بخشی از باند فرکانسی ۹۰۰ را قبل از صدور پروانه نسل سوم و چهارم آزاد کند که روی بحث ۹۰۰ تا این لحظه این اتفاق نیفتاده است.

سیم کارت های LTE از آذر ماه وارد بازار می شوند

به گفته او، روی سیستم شارژینگ ایرانسل در محاسبه متفاوت تعرفه های نسل های دوم و سوم و چهارم هیچ اتفاقی نیفتاده و مشترکین در حوزه دیتا، صوت، پیامک و MMS مانند بقیه خدمات و مطابق تعرفه ها شارژ می شوند. هنوز تغییری روی تعرفه های دیتا اتفاقی نیفتاده است و برای تعرفه های دیتا منتظریم مصوبه نهایی کمیسیون تصویب شود که احتمالا ظرف هفته جاری تصمیم گیری و ابلاغ خواهد شد.

به گفته دزفولی، شبکه LTE در خیلی از شهرهای کشور آماده است و چون نیاز است سیم کارت ها عوض شوند یا دیوایس هایی که بتواند نسل چهارم را در کشور پشتیبانی می کنند، محدود است، منتظریم سیم کارت هایی که برای این کار پیش بینی شده در سطح کشور توزیع شوند و به اندازه کافی دیوایس در اختیار مشترکان قرار بگیرد که بهره برداری از شبکه نسل چهارم را هم در کشور آغاز کنیم.

او با اعلام اینکه به زودی سیم کارت های سازگار با نسل چهارم تلفن همراه توزیع می شوند، از توزیع تدریجی این سیم کارت ها از آذر ماه سال جاری در برخی از شهرهای کشور خبر داد.

TD-LTE جایگزین وایمکس می شود

مدیرعامل ایرانسل درباره نحوه ادامه فعالیت شبکه وایمکس نیز گفت: کماکان شبکه وایمکس را سرپا نگه می داریم و باتوجه به مجوز Fix LTE یا TD-LTE اعطا شده به ایرانسل برای کل کشور در ۳۱ استان، به تدریج این فناوری جایگزین شبکه وایمکس می شود اما تا آن زمان تمام مشترکین وایمکس در شبکه فعلی فعال خواهند بود و از شبکه استفاده می کنند.

او افزود: در آینده نزدیک هم مشترکین ثابت از طریق Fix LTE و هم مشترکین اینترنت پهن باند از طریق MBB خواهیم داشت. روی وایمکس و کیفیت آن، فراز و نشیب هایی معمولا در پهنای باند اختصاصی به وایمکس اتفاق می افتد که کیفیت شبکه وایمکس را تحت تاثیر قرار می دهد و امیدواریم باتوجه به اینکه بار عمده از روی وایمکس برداشته می شود و روی MBB می آید، مشترکان وایمکس در آینده از رضایت بیشتری برخوردار شوند.

نحوه واگذاری سیم کارت های رند اعلام می شود

دزفولی درباره واگذاری سیم کارت های رند گفت: در آینده نزدیک نحوه واگذاری سیم کارت های رند را در کل بازار با روش مورد تایید رگولاتوری اعلام خواهیم کرد.

او افزود: سیم کارت های رندی که ایرانسل پیش از این واگذار کرده، به اعتبار خودش باقی است و هیچ وقت ایرانسل نسبت به قطع آنها اقدامی نکرده و نمی کند. ولی گاهی پیش می آید افرادی با سودجویی موفق می شوند برخی شماره ها را به نام خود بکنند چون سوابق معتبری در داخل ایرانسل ندارد و چون اصل لاشه سیم کارت در شرکت ایرانسل موجود است، نسبت به قطع آن سیم کارت های غیرقانونی اقدام می شود.

برقراری تماس تصویری تابع تصمیمات وزارت ارتباطات است

دزفولی درباره برقراری تماس تصویری گفت: برنامه های ما تابع برنامه های دولت، وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات است و ظاهرا فعلا برنامه ای برای فعال کردن تماس تصویری از طریق گوشی موبایل نیست.

چالش های خروج ارز برای MTN باقی است

او در پاسخ به سوالی درخصوص چالش های MTN برای خروج ارز از کشور اظهار داشت: بحث خروج ارز باتوجه با مسایل تحریم اتفاق عمده ای در کشور نیافتاده و اوضاع رو به بهبود است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد. ما کماکان انتقال ارز را از طریق صرافی های داخل کشور انجام می دهیم و طبیعتا MTN هم برای خروج سود حاصل از سهامش بی مشکل نیست ولی امیدواریم روزبه روز این مشکلات کمتر شود.

دو ماه تا پایان مهلت رگولاتوری برای ارایه گزارش ورود به بورس باقی است

مدیرعامل ایرانسل درخصوص مصوبه رگولاتوری برای واگذاری سهام این اپراتور در بورس گفت: براساس مصوبه کمیسیون که اواخر خردادماه ابلاغ شد، ظرف مدت شش ماه ایرانسل باید شرایط و نحوه واگذاری سهام خود در بورس را مشخص کند. هنوز دو ماه برای جمع بندی در این باره زمان باقی است و اکنون تیمی در داخل ایرانسل مشغول کار روی این موضوع است تا طرحی را به هیات مدیره ارایه دهد.

او افزود: آنچه که در هیات مدیره ارایه شود طبیعتا به عنوان پاسخ مصوبه کمیسیون برای رگولاتوری ارسال خواهد شد و همانطور که پیش از این اعلام شده بود، رفتن به بورس و واگذاری سهام در بورس حق شرکای هر شرکت است و در ایرانسل هم شرکا باتوجه به سیاست خودشان برای رفتن به بورس پاسخ سازمان تنظیم مقررات را خواهند داد.

هیچ سیم کارت بی نام و نشانی در شبکه ایرانسل وجود ندارد

دزفولی درباره سیم کارت های فعالی که در بازار به فروش می رسند، گفت: امکان فعال سازی سیم کارت بدون ثبت نام تحت هیچ شرایطی در شبکه ایرانسل وجود ندارد. بنابراین چیزی تحت عنوان سیم کارت فعال بدون نام و نشان اصلا وجود ندارد.

او افزود: نمایندگان ایرانسل موظف هستند مدارک شناسایی فرد را با کپی مدارک و خود فرد تطبیق داده و سپس نسبت به ثبت مدارک و تکمیل آنها و در نهایت واگذاری سیم کارت اقدام کنند. درخصو سیم کارت های فعالی که با نام و نشانی مشخص افراد از طریق کانال های غیررسمی و غیرمجاز به فروش می رسند، سازمان های قضایی و سازمان تنظیم مقررات عهده دار رسیدگی به آن هستند و هر راه حل منطقی که بتوانند در اختیار اپراتورها قرار دهند، در ایرانسل از آن به شدت استقبال می کنیم. اینکه کسی از مدارک هویتی نامشخص برای ثبت نام خودش در شبکه استفاده کند، هیچ خاصیتی برای اپراتور ایرانسل ندارد.

سقفی برای پهنای باند قائل نیستیم

دزفولی درباره اختصاص سقف مشخصی برای پهنای باند موبایل گفت: ما بعنوان اپراتور سقفی در این باره قائل نیستیم و اگر سقفی باشد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام خواهد کرد.

او افزود: در حقیقت سیاستی در این جهت نداریم و امیدواریم همین وضعیت را حفظ کنیم که میزان حجم مصرفی و نه سرعت ملاک پرداخت باشد.

]]>
/1393/08/03/irancell-8th-years-in-iran-ceremony.html/feed 0
آموزش بازگشت به تنظیمات اولیه در مرورگر کروم /1393/08/03/reset-default-settings-in-chrome.html /1393/08/03/reset-default-settings-in-chrome.html#comments Sat, 25 Oct 2014 08:30:15 +0000 /?p=117999 یکی از اتفاقاتی که ممکن است هرکاربر با آن مواجه شود، خراب شدن تنظیمات یک نرم‌افزار است بصورتی که ممکن است از حالت عادی اجرای خود خارج شده و بدرستی کار نکند. شاید سریع‌ترین روش برای حل این مشکل، بازگشت به تنظیما ت اولیه و یا اصطلاحاً Reset کردن تنظیمات است.

این قابلیت در مرورگر کروم نیز گنجاده شده است و ممکن است خیلی مفید باشد؛ چرا که کاربرانی که به تازگی به این مرورگر مهاجرت می‌کنند، ممکن است با تنظیمات آن آشنایی کاملی نداشته باشند و معمولاً خراب‌کاری‌ می‌کنند.

برای ریست کردن تنظیمات مرورگر کروم، ابتدا از طریق منوی بالا در سمت چپ، وارد Settings شوید.

open_settings_chrome

به پایین صفحه مراجعه کرده و بر روی Show advanced settings را کلیک کنید.

show_advanced_settings_chrome

به انتهای صفحه مراجعه کرده و بخش Reset settings را دقت کنید. روی گزینه Reset Settings کلیک کنید تا تنظیمات به حالت اولیه باز گردد.

reset_Settings_chrome

]]>
/1393/08/03/reset-default-settings-in-chrome.html/feed 2
آغاز فیلترینگ هوشمند شبکه های مجازی /1393/08/02/start-smart-filtering-of-social-networks.html /1393/08/02/start-smart-filtering-of-social-networks.html#comments Fri, 24 Oct 2014 18:05:04 +0000 http://www.gooyait.com/?p=117992 طبق تفاهم نامه ای که بین شرکت ارتباطات زیرساخت و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات امضا شد، فاز نخست سامانه پالایش هوشمند فضای مجازی تا پایان خردادماه سال ۱۳۹۴ به بهره­ برداری می رسد.

IMG09514257

به گزارش خبرگزاری مهر، این طرح به صورت هوشمند طراحی و اجرا می­گردد که امکان پالایش صفحات سایت­ های اینترنتی بدون مسدود سازی کامل آن سایت ها را فراهم می کند.

در اوایل مهرماه، مرکز ملی فضای مجازی از بهره برداری از نخستین نرم افزار فیلترینگ هوشمند خبر داد که هدف این سیستم، بهره گیری از خدمات مفید اینترنت و برنامه ریزی برای صیانت از آسیب های ناشی از آن است.

طراحی مدل جدید پالایش هوشمند شبکه های مجازی نیز به منظور توسعه فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی بر اساس اصول و ضوابط فرهنگی و اجتماعی کشور، به مرحله اجرا درآمده است.

/پایان/

]]>
/1393/08/02/start-smart-filtering-of-social-networks.html/feed 2
مشکل رفع ناشدنی فایرفاکس در لینوکس… /1393/08/02/unresolvable-firefox-problem-in-linux.html /1393/08/02/unresolvable-firefox-problem-in-linux.html#comments Fri, 24 Oct 2014 11:30:09 +0000 http://www.gooyait.com/?p=111760 firefox-ubuntu-flash-outdated

خبر بدی که اخیرا اعلام شد این است که شرکت ادوبی قصد دارد به زودی توسعه فلش برای فایرفاکس بر روی سیستم عامل لینوکس را پایان دهد و بنابراین دیگر آپدیتی در کار نخواهد بود؛ و این در حالی است که در حالی است که شما همچنان ممکن است آپدیت های امنیتی را دریافت کنید اما اگر نگاهی به پلاگین های خود بیندازید می بینید که متعلق به چند نسخه قبل بوده و دیگر بروز نیستند.

البته کاربران لینوکس هنوز هم می توانند با مراجعه به مرورگر گوگل کروم از نسخه های جدید فلش بهره ببرند، که این تنها راه موجود برای بروز ماندن است.

سال ۲۰۱۲ بود که ادوبی اعلام کرد دیگر نمی خواهد پلاگین NPAPI را برای فایرفاکس توسعه دهد. اما هنوز این شرکت تمایل دارد تا نسخه فلش مبتنی بر پپر (Pepper-based Flash plug-in) را در گوگل کروم زنده نگه داشته و به توسعه آن بپردازد.

حال بیایید نگاهی به گذشته بیندازیم و ببینیم ماجرا از چه قرار است. مرورگر های وب از نوع مختلفی از پلاگین ها استفاده می کنند؛ مثلا اینترنت اکسپلورر در ویندوز از پلاگین ActiveX و دیگر مرورگر ها اعم از فایرفاکس، سافاری و کروم از فریم ورک NPAPI در حالی بهره می برندکه در ابتدا برای نت اسکیپ طراحی و توسعه یافته بود. در واقع NPAPI مخفف پلاگین رابط کاربری برنامه نویسی نت اسکیپ و در واقع معماری استاندارد پلاگین های تمام مرورگر های اینترنتی به جز اینترنت اکسپلورر است.

اما از جایی که دیگر از عمر NPAPI زمان زیادی می گذرد، در سال ۲۰۱۳، گوگل اعلام کرد که قصد دارد تا حمایت خود از NPAPI را برای کروم قطع کند. چرا که این معماری باعث آسیب دیدگی های امینتی می شد. به همین دلیل آنها این نسخه را با پپر، که با نام PPAPI هم شناخته می شود جایگزین کردند. ادوبی هم دست به کار شد و نسخه جدید فلش را با معماری PPAPI برای لینوکس، ویندوز و مک او اس عرضه کرد.

در سیستم عامل ویندوز و مک او اس، ادوبی در حال ادامه دادن توسعه خود از PPAPI بر روی فایرفاکس و دیگر مرورگر ها است. در لینوکس، نسخه PPAPI روی ۱۱.۲ است که در واقع باید همانند نسخه فلش فعلی روی ۱۴ می بود.

your-computer-does-not-have-the-latest-version-of-flash-firefox-on-linux

اما سوالی که هم اکنون مطرح می شود اینجاست که آیا در این صورت فلش برای فایرفاکس نا امن نمی شود؟

ادوبی اشاره می کند که در حال ادامه ی بروزرسانی امنیتی برای فلش ۱۱.۲ در لینوکس می باشد که این فلش در واقع بر اساس معماری پیپر PPAPI است. اما نسخه های قدیمی تر نا امن می باشند.

اگر شما به استفاده از فلش روی فایرفاکس ادامه دهید، دیگر هیچ گونه عملکرد، عمر باتری و زیر ساخت های امنیتی مناسبی نخواهید داشت. در واقع بر خلاف ظاهر آن, پلاگین NPAPI برای لینوکس، یک پلاگین مناسب و سالم نیست.

firefox-plugin-check-flash-linux

چرا فایرفاکس نمی تواند از این پلاگین استفاده کند؟

موزیلا چندان علاقه ای به اجرای پلاگین پپر در فایرفاکس و موتور رِندِرِ گیکو ندارد. صفحه ی موزیلا ویکی در این مورد یک پیامک مختصر و مفید نوشته است : ” موزیلا در حال حاضر علاقه مند به کار روی پیپر نیست”. این موضوع همچنین در موزیلا باگزیلا نیز مورد بحث قرار گرفته است.

Robert O’Callahan معتقد است که حمایت از پپر تنها اتلاف منابع را در پی دارد. موزیلا هم اکنون در حال تلاش است تا HTML5 و تکنولوژی های وب تولید کند. آنها می خواهند توسعه دهندگان وب از دست آورد های موزیلا استفاده کنند نه این پلاگین وسوسه بر انگیز.

بنابراین حالا برای استفاده از جدیدترین نسخه فلش باید از کروم استفاده کنیم؟

به طور رسمی، آخرین نسخه فلش لینوکسی تنها برای کروم در دسترس است.برای دریافت فلش هم لازم نیست کار خاصی را انجام دهید، چرا که این پلاگین همواره به طور خودکار بر روی لینوکس، ویندوز و مک او اس بروزرسانی می شود.

chrome-pepper-flash

نسخه کد باز کرومیوم نیز همچنان از پپر استفاده می کند و بناراین، ادوبی قرار نیست پلاگین پپر را به طور جداگانه منتشر کند. همچنین پکیج نرم افزاری ای وجود دارد که می توانید با آن پپر فلش را روی کروم نصب کنید. به طور مثال برای اوبونتو، می توانید ازpepperflashplugin-nonfree  استفاده کرده و بعد از نصب، مرورگر را راه اندازی مجدد کنید.

install-pepper-flash-plug-in-for-chromium-on-ubuntu-14.04

متاسفانه اشکال کار اینجاست که این بسته به طور خودکار آپدیت نمی شود و البته شاید این یک مشکل بزرگ باشد چرا که فلش حفره های امنیتی زیادی دارد. برای بروزرسانی فلش نیاز به اجرای یک فرمان خاص دارید. البته هنگامی هم که نسخه جدید موجود باشد هیچ اعلامی دریافت نخواهید کرد که این به خاطر مشکل امنیتی ابونتو می باشد.

برای چک کردن نسخه جدید فلش پلیر دستور sudo update-pepperflashplugin-nonfree –statusرا در پنجره ترمینال اجرا کنید. برای نصب نسخه جدید دستور sudo update-pepperflashplugin-nonfree –install. را وارد کنید.

update-pepper-flash-plugin-for-chromium-on-ubuntu

نسخه جدید اپرا نیز در حال حاضر تنها برای توسعه دهندگان لینوکس موجود می باشد که مبتنی بر کرومیوم است و این مرورگر نیز پلاگین پپر را پشتیبانی می کند.
اپرا اعلام کرده که در آینده ای نزدیک نسخه مخصوص پلاگین پپر را عرضه خواهد کرد و بدین خاطر در حال حاضر با ادوبی همکاری می کند.

فلش را می توان در پایان راه زندگی اش دانست. فلش مدت هاست که از تلفن های هوشمند رخت بر کشیده است؛ چرا که ادوبی مدت هاست توسعه فلش را برای اندروید متوقف کرده. البته هنوز بسیاری از سایت های دسکتاپی از فلش استفاده می کنند اما وب به سمتی پیش می رود که خود را در حیطه فناوری HTML5 می بیند. پس نتیجه می گیریم که آینده مرورگر ها متعلق به HTML5 است.

منبع: HTG

]]>
/1393/08/02/unresolvable-firefox-problem-in-linux.html/feed 0
گویا اپ؛ ShamsiCal اولین تقویم شمسی با پشتیبانی از ویجت برای iOS 8 /1393/08/02/shamsical-first-persian-calendar-for-ios8.html /1393/08/02/shamsical-first-persian-calendar-for-ios8.html#comments Fri, 24 Oct 2014 06:30:45 +0000 http://www.gooyait.com/?p=117123 shamsical-ios8

اگر در موقعیتی باشید که تاریخ را فراموش کرده باشید و بخواهید بدانید که امروز چندم است، مطمئنا اولین کاری که خواهید کرد، نگاه کردن به صفحه ی گوشی تان است. آگاهی از تاریخ روز و رویدادهای مربوط به آن از ضروریات ما است و هر کسی نیاز دارد که تاریخ را بداند.

اکثر کاربران برای اطلاع از تاریخ و یا رویدادهای روز و تعطیلی ها و … از تلفن همراه خود استفاده می کنند. تمامی گوشی ها مجهز به یک تقویم میلادی هستند، ولی تمامی آن ها از تقویم شمسی ما پشتیبانی نمی کنند. بنابراین برنامه نویسان مختلفی اقدام به ساخت اپلیکیشن های مختلف برای قرار دادن تقویم فارسی در تلفن های هوشمند کرده اند.

اپلیکیشن ShamsiCal یکی از این دسته برنامه هاست که به تازگی برای سیستم عامل iOS 8 عرضه شده است. با ShamsiCal می توانید به راحتی از تاریخ آگاه شوید. البته باید بدانید که ShamsiCal کاملا منحصر به فرد است و با سایر تقویم های موجود تفاوت دارد. این اپلیکیشن بسیار ساده و کاربردی است و همچنین از قابلیت ویجت موجود در iOS 8 نیز پشتیبانی می کند.

screen568x568

بدین ترتیب می توانید گفت که ShamsiCal اولین تقویم شمسی با قابلیت پشتیبانی از ویجت است. کافی طبق راهنمای نمایش داده شده در خود اپلیکیشن عمل کنید و پس آن می توانید به راحتی این تقویم را در بخش Notification Center آیفون و یا آیپد خود وارد کنید.

screen568x568 (1)

این اپلیکیشن کاملا رایگان بوده و روی آیفون و آیپد نصب می شود و فقط از iOS 8 پشتیبانی می کند. بنابراین اگر از نسخه های قدیمی تر iOS استفاده می کنید، برای بهره بردن از این تقویم، باید دستگاه خود را به آخرین نسخه ی iOS بروز رسانی کنید.

لینک دانلود اپلیکیشن در آیتونز

]]>
/1393/08/02/shamsical-first-persian-calendar-for-ios8.html/feed 0
مهندس موس اورجینال اپل از شغل جالب خودش می‌گوید /1393/08/01/yurchenco-talks-about-his-career.html /1393/08/01/yurchenco-talks-about-his-career.html#comments Thu, 23 Oct 2014 12:30:54 +0000 http://www.gooyait.com/?p=113735 جیم یورچنکو همان کسی است که باعث شد Palm V تا این حد باریک باشد. او کسی یود که کمک زیادی به ساخت موس Apple Lisa کرد، یعنی اولین موسی که توسط افراد معمولی مورد استفاده قرار گرفت. او اولین کارمند تمام وقت شرکت Ideo بود، شرکتی بسیار تاثیرگذار در حوزه طراحی. اما قبل از همه این‌‌ها، او یک تندیس‌گر بود.

اواسط دهه ۱۹۷۰ بود و یورچنکو به تازگی شروع به تحصیل هنرهای زیبا در دانشگاه استفورد کرده بود. در همان اوایل ورودش به دانشگاه توانست به کارگاه طراحی دانشگاه راه یابد و از آن زمان برای چند سال، بیشتر وقت خود را در آن کارگاه سپری کرد. با اینکه هنوز یک تازه‌کار به حساب می‌آمد ولی از کار با ابزارها و تکنیک‌های جدید ترسی نداشت و هموراه سعی می‌کرد از دانشجویانی که در کنارشان کار می‌کرد این تکنیک‌ها را بیاموزد.

Yurchenco01

این روند به طرح کلی زندگی کاری او تبدیل شد: رفتن به فروشگاه‌ها و کارگاه‌ها، پرسیدن از افراد متخصص و یاد گرفتن راه‌های جدید برای طراحی. اگر به مدتی طولانی این کار را انجام دهید، خواهید دید که در کار خود متخصص می‌شوید. تا پایان زمان همکاری‌اش با Ideo، یورچنکو نه تنها می‌توانست محصولات جدیدی تولید کند، بلکه قادر بود برای ساختن این محصولات، ابزارهایی کاملا جدید هم طراحی کند.

اما هیچ کس از همان اول در کار خود حرفه‌ای نیست. یورچنکو و دوستان طراح‌ش روزهای اول زیاد از طراحی چیزی نمی‌دانستند و به مرور زمان فوت‌وفن‌های طراحی را آموختند. او می‌گوید:

اگر ما چیزی را بهتر از مشتری‌های خودمان می‌دانستیم، آن‌وقت موفق بودیم.

حتی اگر این مشتری استیو جابز می‌بود.

طراحی موس اپل

یکی دو سال بعد از اینکه یورچنکو از دانشگاه فارق‌التحصیل شد، دیوید کلی یکی از دوستان قدیمی‌اش در استنفورد با او تماس گرفت. کلی به تازگی یک شرکت طراحی تاسیس کرده بود و حالا به یورچنکو زنگ زده بود تا از او بخواهد به عنوان مهندس به شرکت‌ش بپیوندد. این برای یورچنکو به معنی رسیدن به یک موقعیت مالی خیلی خوب بود – او در آن زمان در حال کردن با یک استارت‌آپ فناوری پزشکی بود و بیشتر دستمزد خود را به صورت سهام دریافت می‌کرد. بنابراین پیشنهاد کلی را قبول کرد. این شرکت هاوی-کلی نام داشت، هنوز با اسم Ideo چند سالی فاصله داشت. اما به لطف ارتباط نزدیک دین هاوی (یکی از موسسان شرکت هاوی-کلی) با استیو جابز، شرکت اپل یکی از اولین مشتری‌های این شرکت بود.

اپل در آن زمان داشت روی کامپیوتر Lisa کار می‌کرد. جابز قبلا Xerox PARC در پالو آلتو را کندوکاو کرده بود و دانسته بود که آینده در رابط کاربری گرافیکی موجود در آن آزمایشگاه و موسی که آن را هدایت می‌کند نهفته است. مهندسان اپل حواس‌شان به رابط کاربری گرافیکی بود، این شرکت هاوی-کلی بود که باید روی موس تمرکز می‌کرد.

Yurchenco02

مدلی که Xerox با آن کار می‌کرد یک طرح گران قیمت و حساس بود. یورچنکو و شرکتی که در آن کار می‌کرد یک بار آن را به طور موشکافانه مورد بررسی قرار دادند. یورچنکو این‌طور به یاد می‌آورد که « آن طرح خیلی پیچیده‌تر از آن چیزی بود که جابز می‌خواست. جابز به دنبال یک طرح کم خرج بود که به آسانی ساخته شود و قابل تولید مجدد باشد.» موس Xerox پر از قطعات ریز و سردرگم کننده بود و قیمت‌ش هم حدود ۴۰۰ دلار تخمین زده می‌شد. این وظیفه یورچنکو بود که این موس را تبدیل به موسی ارزان‌تر کند که بتوان صدها هزار بار دیگر هم از روی آن تولید کرد.

همکاران یورچنکو به طراحی صنعتی این موس پرداختند در حالی که خود یورچنکو به قطعات داخلی موس توجه داشت. موس Xerox به یک توپ کوچک متکی بود که در حین کار با موس روی سطح میز فشار داده می‌شد و این جرکات توسط یک سیستم پیچیده از سوییچ‌های مکانیکی ردیابی می‌شد. یورچنکو نگاهی به دیگر دیوایس‌های ورودی انداخت تا کشف کند چطور این پروسه می‌تواند ظریف‌تر انجام شود. او جواب خود را در دستگاه بازی آتاری پیدا کرد. گوی‌های آتاری برای این کار عالی به نظر می‌رسیدند.

دستگاه آتاری از چند جهت با موس Xerox تفاوت داشت. مثلا گوی آتاری به جای اینکه به بالا یا پایین فشار داده شود، روی سطح شناور بود. یورچنکو آن را امتحان کرد و دید که اگر به نیروی جاذبه اجازه دهد که کار خودش را بکند، موس به خوبی کار می‌کند. علاوه بر این، استفاده از این گوی باعث شد که میزان اصطکاک و همین‌طور تعداد قطعات مورد استفاده به حد چشم‌گیری کاهش یابد. این را می‌توان اولین فراست یورچنکو در مراحل طراحی موس اپل دانست. آتاری همچنین، برای ردیابی حرکات گوی از فیزیک نور استفاده می‌کرد و به جای سیستم‌های مکانیکی، به پرتوهای نور متکی بود. با قرض گرفتن این ایده در آتاری، یورچنکو توانست باز هم قطعات مورد استفاده در موس را ساده‌تر کند. این هم از دومین فراست.

Yurchenco03

سومین فراست یورچنکو در نحوه استفاده از موس نمود پیدا کرد. یورچنکو به یاد دارد که در ابتدا همه تصور می‌کردند که موس‌ها برای این‌که بتوانند تجربه خوبی به کاربر ارائه بدهند باید به شدت دقیق باشند. اما همان‌طور که یورچنکو می‌گوید «ما ناگهان متوجه شدیم که دقیق بودن موس زیاد مهم نیست.» مردم در هنگام استفاده از موس، به این‌که دست‌شان چه کار می‌کند توجه نمی‌کنند؛ آن‌ها فقط به این‌که نشان‌گر موس به کجا می‌رود دقت می‌کنند. «درست مثل رانندگی کردن است. شما نگاه نمی‌کنید که فرمان را به کدام طرف می‌چرخانید، بلکه فقط فرمان را می‌چرخانید تا ماشین به همان طرفی حرکت کند که خودتان می‌خواهید.» همین تمرکز کمتر روی دقیق بودن موس باعث شد که قطعات و همین‌طور قیمت موس باز هم کاهش یابد.

در نهایت این موس به یک موفقیت بزرگ تبدیل شد. اپل تا چند سال بعد از همین ترکیب قطعات با کمی تفاوت کوچک برای موس مکینتاش هم استفاده کرد. یورچنکو می‌گوید «اگر به روند کار خوب فکر کنید می‌بینید که همه چیز فقط چند طرز تفکر ساده در مورد نحوه کار کردن محصول بود، و این در واقع همان تعریف طراحی است.»

موس‌های مجهز به گوی تا قبل از موس‌های نوری، مدت زیادی به عمر خود ادامه دادند. به گفته یورچنکو «این موس‌ها برای مدت زمان نسبتا زیادی مورد استفاده قرار گرفتند و شاید تعداد آن‌ها به میلیاردها می‌رسید.»

تبدیل شدن به استاد طراحی

کار طراحی موس برای شرکت اپل در بر دارنده مواردی بود که در ادامه معرف شرکت Ideo شدند. مثلا، این شرکت نشان داد که خیلی علاقه دارد همیشه به کار مشغول باشد. یورچنکو می‌گوید «ما همیشه در حال ساختن چیزهای مختلف بودیم و با بیشترین سرعت ممکن طراحی می‌کردیم.»

ابزار اصلی یورچنکو در آن زمان قلم و کاغذ بود و پیچیده‌ترین ابزاری که برای چندین سال از آن استفاده کرد یک ماشین حساب ساخت شرکت HP بود. ابزارهای کاری قدرتمند امروزی که به شما اجازه می‌دهند یک محصول را به طور کامل در محیط یک نرم‌افزار طراحی کنید و بعد به دستگاه‌ها دستور دهید که آن طرح را به واقعیت تبدیل کنند، آن روزها اصلا وجود نداشتند. شما باید همه چیز را قطعه به قطعه، خودتان طراحی می‌کردید و می‌ساختید.

Yurchenco04

مهارت‌هایی که یورچنکو در کارگاه دانشگاه استنفورد آموخت تا حدی در پروسه طراحی به او کمک می‌کرد، ولی با این حال اکثر طرح‌ها به تولیدات بی عیب و نقص ختم نمی‌شدند. معمولا طراح‌ها مدل‌های باکیفیتی برای معرفی می‌ساختند ولی اغلب اوقات این طرح‌ها چیزی جز محصولاتی خام و بی‌کیفیت نبودند. به عنوان مثال، یکی از طرح‌های اولیه موس اپل، از یک توپ غلتان جدا شده از یک دئودرانت و یک ظرف کره درست شده بود. یورچنکو در این باره می‌گوید «همه کاری که لازم بود انجام شود، به تصویر کشیدن یک طرح کلی بود.»

کارگاه فقط جایی بود که محصولات خلق می‌شدند. مسلما این محصولات بعد از طراحی، در کارخانه‌ها با شکل و شمایل زیباتری ساخته می‌شدند. یورچنکو قبلا با محیط کارگاه‌های طراحی آشنا شده بود ولی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات‌ش در زمان کار در Ideo، آشنا شدن با دنیای بازتولید انبوه بود.

یورچنکو می‌گوید «آن موقع ما هیچ دانشی در این مورد نداشتیم. الان همه چیز را می‌دانیم! ولی قبلا در طول کار کردن یاد می‌گرفتیم. من کتاب‌های مربوط به این حوزه را مطالعه می‌کردم و با افرادی صحبت می‌کردم که ابزارها و قالب‌های تولیدی را ساخته بودند. همین‌طور که پیش می‌رفتم، همه آموخته‌های خودم را با دانش طراحی ترکیب می‌کردم. ولی در سال‌های اول این پروسه یادگیری خیلی کند پیش می‌رفت.»

در ابتدا همه چیز به هماهنگ کردن محصول با پروسه تولید مربوط می‌شد. اول باید می‌دانستید قالب‌گیری تزریقی چیست، و بعد می‌توانستید محصول را با پارامترهای مورد نظر طراحی کنید. بالاخره یورچنکو توانست به جایی برسد که پروسه تولید را مطابق میل خود شکل دهد. تا قبل از Palm V، همه Palm Pilotها از قطعات پلاستیکی طراحی شده بودند و با پیچ به هم متصل شده بودند. وقتی شرکت سازنده به Ideo رفت و در مورد ایده جدیدش بی‌پروا با یورچنکو و همکاران‌ش صحبت کرد – اینکه همان قابلیت‌های مدل حال حاضرش را در یک قاب مرقوب جای دهند – یورچنکو باید کشف می‌کرد که چطور می‌تواند تمام خواسته‌های مشتری خودش را برآورده کند.

در نهایت او به یک معماری هوشمندانه مکانیکی دست یافت. او قطعات دیوایس را در یک چارچوب پلاستیکی قرار داد و پنل آلومینیومی جلویی و پشتی دیوایس را با چسب داغ به هم چسباند. این طراحی جا را برای قلم استایلوس Palm V باز کرد و سبب شد که هر زمان به تعمیرات نیاز بود، با حرارت دادن چسب به راحتی بتوان قطعات دیوایس را از هم جدا کرد.

Yurchenco05

یورچنکو در این مورد می‌گوید «این هم برای ما و هم برای صنعتی که در آن مشغول به کار بودیم یک محصول بسیار مهم به شمار می‌آمد. این یکی از اولین کیس‌هایی بود که در آن طراحی فیزیکی‌اش به اندازه عملکردش اهمیت داشت.» از نظر کاربران هم این طراحی فوق‌العاده بود. Palm V با استقبال بسیاری خوبی از طرف خریداران روبه‌رو شد. در واقع می‌توان گفت این دیوایس نقطه شروعی بود برای دیوایس‌های هوشمندی که امروزه از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

این یکی از نمونه‌هایی بود که طی آن یورچنکو از پروسه‌های از پیش تعیین شده استفاده کرد. اما در برخی از موارد، او همه پروسه را خودش ابداع کرده. یکی از ابداعات یورچنکو ابزاری بود که در زمان طراحی یکی از هارد درایو‌های Western Digital Passport ساخت. طرح مورد نظر مهندسان Western Digital شامل مرحله‌ای می‌شد که در طی آن باید مواد به قالب کیس آن تزریق می‌شد که ساخت آن غیرممکن به نظر می‌رسید. اما یورچنکو با ساختن یک ابزار که بعد از قالب‌گیری کیس را کمی باز می‌کرد توانست از پس این کار برآید و هنوز هم از نتیجه کار آن روز خود راضی است و در موردش می‌گوید «این یک هارد درایو است و کارش نگه‌داری داده‌ها است، ولی هارد درایوی است که با دقت و ظرافت تمام طراحی شده است.»

راز: پرسیدن یک سوال مشترک از افراد مختلف

یورچنکو از همان ابتدای عصر کامپیوترهای شخصی دیدگاهی ثابت نسبت به صنعت طراحی داشته، پس در این میان چه چیزی تغییر کرده است؟

خود یورچنکو مثال می‌زند که مسائلی همچون قابلیت استفاده، از همان ابتدا به بخش بزرگی از طراحی تبدیل شدند. این مهم منجر به پرسیدن سوالاتی شد همچون: مردم چه عکس‌العملی نسبت به محصول خواهند داشت؟ چطور می‌توانند از آن سوءاستفاده کنند؟ کاربران چطور ممکن است از محصولات به شکل اشتباه استفاده کنند و خود محصول چطور می‌تواند به آن‌ها کمک کند که از آن به شکل اشتباه استفاده نکنند؟ او می‌گوید «اگر طراحی ما به کاربران اجازه بدهد که کار اشتباهی انجام دهند، تقصیر آن‌ها نیست بلکه تقصیر خود ما است.»

اما آن‌طور که یورچنکو متصور است، طراحان جوان امروزی هم متفاوت هستند. ممکن است این طراحان جوان با استعداد باشند، ولی به اندازه دوران اولیه کاری یورچنکو و گروه‌ش واقعیت‌های تولید را لمس نکرده‌اند. او می‌گوید «مهندسان جوان در مورد روند ساخت محصولات کمی بی‌تجربه هستند. در عصر طراحی پرسرعت، عصری که می‌توانید همه چیز را همان‌طور که می‌خواهید بسازید، خیلی راحت فراموش می‌شود که محصولات هنوز هم در کارخانه‌ها تولید می‌شوند.

وقتی از او پرسیده شد که توصیه‌اش به این نسل از طراحان چیست، او بدون تامل گفت «از افراد مختلف یک سوال مشترک بپرسید. چرا؟ چون به پاسخ‌های متفاوتی دست پیدا می‌کنید.

او می‌گوید «وقتی داشتم در مورد قالب‌گیری تزریقی تحقیق می‌کردم، به یک فروشگاه ابزار می‌رفتم و از آن‌ها سوال می‌پرسیدم و آن‌ها هم از دید خودشان آنچه درست بود را به من می‌گفتند و به من یاد می‌دادند که چطور کارشان را انجام می‌دهند. بعد به فروشگاه دوم می‌رفتم و پاسخ‌های متفاوتی برای همان سوال‌ها به دست می‌آوردم. در فروشگاه سوم هم همین اتفاق می‌افتاد. همه آن‌ها به شکل‌های مختلف یک کار را انجام می‌دادند و در آخر هم به نتیجه مشترک که همان قالب‌گیری تزریقی بود می‌رسیدند. اما هر کدام از راهی متفاوت به این نتیجه دست می‌یابند. من با بارها پرسیدن یک سوال از افراد مختلف آن‌قدر اطلاعات در مورد قالب‌گیری تزریقی به دست آوردم که حالا نسبت به اکثر آن‌ها اطلاعات بیشتری دارم، چون برای یاد گرفتن این کار به ۳۰۰ فروشگاه و کارگاه رفتم و ۳۰۰ راه مختلف برای انجام دادن یک کار را یاد گرفتم. هر چه بیشتر بدانید که چطور یک محصول را می‌سازند، طراح موفق‌تری خواهید بود.»

مرجع: Wired

]]>
/1393/08/01/yurchenco-talks-about-his-career.html/feed 1
سونی موبایل، دومین نمایندهٔ رسمی خود را در ایران معرفی می‌کند /1393/08/01/second-sony-mobile-mo-in-iran.html /1393/08/01/second-sony-mobile-mo-in-iran.html#comments Thu, 23 Oct 2014 12:00:08 +0000 http://www.gooyait.com/?p=117980 با توجه به استقبال مردم کشور از محصولات شرکت SonyMobile این شرکت دومین نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش تلفن­ های هوشمند خود را معرفی کرد.

index

به گزارش ایتنا، شرکت سوشیانت همراه فردا به عنوان دومین نماینده رسمی SonyMobile از مهرماه امسال فعالیت خود را در تهران آغاز کرده است. همچنین به زودی به ارائه خدمات در شهرهای شیراز، اصفهان، رشت، تبریز، اهواز، قم، مشهد، آمل، کرمان و کرمانشاه خواهد پرداخت.

این شرکت در گام نخست به عرضه جدیدترین محصولات از جمله Dual‏ Xperia Z3 Compact ،Xperia Z3 و Xperia Z3 Tablet Compact  و سایر محصولات در سراسر کشور خواهد پرداخت و به مناسبت ورودش به بازار ایران، تبلیغات ویژه­ای را در نظر دارد.

مصرف­کنندگان ایرانی، جهت اطلاع بیشتر از مراکز خمات پس از فروش این شرکت می ­توانند با شماره ۶۶۷۶۹۲۷۸-۰۲۱تماس حاصل نمایند و برای اطمینان از صحت گارانتی، به شماره ۱۰۰۰۴۴۴۶ پیامک ارسال کنند.

مراکز سوشیانت همراه فردا با برخورداری از پرنسل متخصص و پیشرفته ­ترین ابزارهای فنی، آماده ارائه خدمات به هموطنان می­ باشد.

/پایان/

]]>
/1393/08/01/second-sony-mobile-mo-in-iran.html/feed 0
نحوه استفاده از ویجت در iOS 8 /1393/07/29/how-to-use-widgets-in-ios8.html /1393/07/29/how-to-use-widgets-in-ios8.html#comments Tue, 21 Oct 2014 08:30:10 +0000 http://www.gooyait.com/?p=117973 با توجه به عرضه iOS 8، هم‌اکنون دستگاه‌های آیفون و آیپد که از این نسخه از سیستم‌عامل استفاده می‌کنند، می‌توانند که از ویجت‌ها استفاده کنند. شما هم‌اکنون ممکن است چند ویجت بصورت پیشفرض در دستگاه خود داشته باشید که اغلب غیرفعال هستند. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه فعال‌سازی و اضافه کردن ویجت‌های دیگر بپردازیم.

برخلاف سیستم‌عامل اندروید، ویجت‌ها در iOS 8 نمی‌توانند در صفحه Home Screen نمایش داده شوند، بلکه همه آن‌ها در Notification Center مستقراند.

دریافت ویجت

هر ویجت در iOS 8 همراه با اپلیکیشن مخصوص به خود قرار دارد؛ برای مثال، هنگامی که اپلیکیشن Evernote را دانلود می‌کنید، ویجت آن در خود اپلیکیشن گنجانده شده است، بنابراین شما نیاز به نصب نرم‌افزار جداگانه‌ای ندارید.

برای دریافت ویجت‌ها، شما تنها کافیست که اقدام به نصب اپلیکیشن‌هایی کنید که ویجت‌هایشان همراه با خودشان عرضه شده‌اند. برای مثال، Evernote دارای یک ویجت است که به شما کمک کنید که بطور سریع یک Note ایجاد کرده؛ و یا Yahoo! Weather دارای ویجتی هست که بتوانید وضعیت آب و هوای فعلی شهر خود را ببینید.

فعال‌سازی ویجت‌ها

جهت فعال سازی ویجت‌ها، Notification Center را با کشیدن انگشت خود از بالای صفحه به پایین باز کنید. به بخش Today رفته و گزینه Edit را انتخاب کنید.

default-notification-center-today-view-on-ios-8

اگر که پیش‌تر از iOS 7 استفاده می‌کردید، می‌بینید که دیگر سربرگ Missed از قسمت فوق حذف شده و تنها دو گزینه باقی مانده؛ Today و Notifications.

با انتخاب گزینه Edit، شما لیستی از ویجت‌های نصب شده را می‌بینید که می‌توانید به دلخواه خود، هرکدام را که بخواهید اضافه کنید.

650x488xview-installed-widgets-on-ios-8

دسترسی و استفاده از ویجت‌ها

پس از فعال‌سازی ویجت مورد نظر، شما می‌توانید به در هرکجا به ویجت مورد نظرتان دسترسی داشته باشید و از آن استفاده کنید. کافیست که تنها Notification Center را باز کرده تا همه آن‌ها را ببینید.

650x488xaccessing-and-using-widgets-on-ios-8

دقت کنید که ویجت‌ها تنها زمانی منابع دستگاه شما را استفاده می‌کنند که شما Notification Center را باز می‌کنید، لذا نباید مصرف بالایی را از باتری شما شامل شوند، بنابراین نگران این مورد نباشید. اما دقت کنید که از حداقل تعداد ویجت‌ها استفاده کنید.

منبع: HowToGeek

]]>
/1393/07/29/how-to-use-widgets-in-ios8.html/feed 1
۶ ویژگی جذاب ویندوز ۱۰ برای استفاده در ویندوزهای ۷ و ۸ – بخش دوم /1393/07/24/6-great-windows-10-features-for-use-windows-7-and-8-part2.html /1393/07/24/6-great-windows-10-features-for-use-windows-7-and-8-part2.html#comments Thu, 16 Oct 2014 09:00:44 +0000 http://www.gooyait.com/?p=117951 Task View (یا Expose)

Expose یکی از ویژگی هایی بود که به Mac OS X و همچنین چیزی شبیه به آن، به دسکتاپ Linux اضافه شد. اما مایکروسافت از کپی کردن Expose و استفاده از آن خودداری کرد، تا امروز که با ویژگی Task View در ویندوز ۱۰ از این قابلیت استفاده کرده است. با این کار بالاخره مایکروسافت سر عقل آمد و از ویژگی Expose استفاده کرد. با استفاده از این قابلیت می توانید تمامی برنامه‌ها و اپلیکیشن هایی که در حال اجرا روی سیستم می باشند را یکجا مشاهده کرده و بین آن‌ها جابجا شوید.

اپلیکیشن های بسیاری هستند که این کار (مشاهده‌ی Task ها) را در ویندوز انجام می دهند. Switcher 2.0 یکی از آن هاست. این اپلیکیشن برای ویندوز ویستا طراحی شد، ولی برای ویندوزهای ۷ و ۸ نیز کار می کند. Switcher توسط یکی از کارمندان مایکروسافت به اسم Bao Nguyen توسعه داده شده است.

652x368xswitcher-expose-or-task-switcher-or-windows-7-or-8

دستیار صوتی و Notification Center

طبق گفته های مایکروسافت، بالاخره دستیار صوتی محبوب این شرکت یعنی Cortana به ویندوز ۱۰ خواهد آمد. در حال حاضر دستیار صوتی ای که به جای Cortana در ویندوز قرار دارد، چیزی جز یک جعبه‌ی جستجوی ساده نیست که اکثرا در فهم و انجام کارهای شما ضعیف عمل می کند.

شما اکنون می توانید با نصب مرورگر Google Chrome یک دستیار صوتی مناسب و همچنین یک Notification Center (مرکز اطلاع رسانی) داشته باشید. مرورگر Chrome را باز کنید و روی آیکون میکروفون کلیک کنید تا بتوانید با صدای خود موضوع مورد نظرتان را جستجو کنید. در وب سایت Google.com می توانید قابلیت “Okay Google” را فعال کنید تا بتوانید با PC خود صحبت کنید، برای این کار کافی است در سایت Google.com ابتدا بر روی آیکون میکروفون و سپس بر روی گزینه‌ی “Enable Ok Google” کلیک کنید (برای استفاده از این ویژگی حتما باید از نسخه‌ی US وب سایت گوگل استفاده کنید و برای دیگر دامین ها، حتی دامین های انگلیسی دیگر مانند Google.ca یا Google.co.uk در دسترس نیست).

همچنین Google Chrome یک مرکز اطلاع رسانی همانند مرکز اطلاع رسانی هوشمند Cortana به شما ارائه می کند. برای دسترسی داشتن به قابلیت Google Now بر روی بخش مرکز اطلاع رسانی مرورگر که در بخش System Tray (در کنار ساعت ویندوز) قرار دارد، کلیک کنید. با توجه به آنچه تا کنون دیده ایم، مرکز اطلاع رسانی ویندوز ۱۰ در واقع یه صفحه‌ی بازشو (Pop-up) خواهد بود که همانند همتای خود در Chrome، در بخش System Tray نمایش داده می شود.

650x347xvoice-assistant-and-notification-center-in-chrome

Command Prompt (خط فرمان) بهبود یافته

آیا یک خط فرمان بهتر و پیشرفته تر برای ویندوز خود می خواهید؟ در این صورت می توانید از نرم‌افزارهایی مانند ConEmu یا Console2 استفاده کنید. این برنامه‌ها جایگزین های مناسبی برای خط فرمان فعلی ویندوزهای ۷ و ۸ می باشند و از کلیدهای میانبر Shift و Ctrl برای انجام کارهایی مانند Copy و Paste و … پشتیبانی می کنند. همچنین ویژگی های دیگری مانند داشتن تب های مختلف در یک پنجره‌ی خط فرمان را دارند که به سازماندهی کارهای شما کمک می کند.

650x357xconemu-ctrl-and-shift-key-shortcuts-in-command-prompt.png.pagespeed.ic.REAWis5q57

درست است که تمامی این ویژگی‌ها همین حالا نیز برای استفاده در دسترس هستند، اما اضافه شدن همه‌ی آن‌ها به صورت یکجا و رسمی در ویندوز ۱۰، یک پیروزی بزرگ برای کاربران ویندوز خواهد بود. ویندوز ۱۰ در حال حاضر در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی خود به سر می برد و نباید از آن در کامپیوتر خود استفاده کنید، بنابراین این ابزارهای جانبی می توانند تا عرضه‌ی نسخه‌ی رسمی ویندوز ۱۰، شما را راضی نگه دارند.

 

منبع : HowToGeek.com با ویرایش از گویا آی تی

]]>
/1393/07/24/6-great-windows-10-features-for-use-windows-7-and-8-part2.html/feed 4
فعال‌سازی جستجوی صوتی در کروم با یک دستور صوتی! /1393/07/23/enable-voice-search-in-chrome-by-a-voice-command.html /1393/07/23/enable-voice-search-in-chrome-by-a-voice-command.html#comments Wed, 15 Oct 2014 10:30:06 +0000 http://www.gooyait.com/?p=117954 مرورگر گوگل کروم حدود ۵ سال (یا شاید هم بیشتر) است که به مرورگر مورد علاقه‌ام تبدیل شده؛ مرورگری قدرتمند، امن و سریع! گذشته از همه ویژگی‌های خوب آن، بخصوص Sync شدن اطلاعات در حساب کاربری گوگل، شاید یکی از ویژگی‌های بسیار جالب آن، جستجوی صدا در موتور جستجوگر گوگل است.

شما با استفاده از یک میکروفون، می‌توانید که با گفتن عبارت مورد نظر خود، در گوگل جستجو کنید. اما این کار بصورتی انجام میگیرد که شما بر روی آیکون میکروفون کلیک کرده و سپس شروع به صحبت کردن کنید. اما گوگل قابلیتی دارد که تنها با گفتن عبارت «OK Google» می‌توانید جستجوی صوتی را فعال کرده و شروع به صحبت کردن کنید. برای فعال سازی، قدم‌های زیر را طی کنید:

قدم اول:

در صفحه مرورگر کروم، از طریق منوی بالا، وارد صفحه Settings شوید. می‌توانید عبارت chrome://settings را نیز در آدرس‌بار وارد نمایید.

open_settings_chrome

قدم دوم:

به پایین صفحه بروید و روی Show advanced settings… کلیک کنید.

show_advanced_settings_chrome

قدم سوم:

در بخش Privacy، گزینه Enable “Ok Google” to start a voice search را فعال کنید.

enable_ok_google_voice_search

قدم چهارم:

حال صفحه Settings را ببندید؛ یک تب جدید باز کرده، میکروفون را بدست بگیرید و بگویید: OK Google!

ok_google_say_it

]]>
/1393/07/23/enable-voice-search-in-chrome-by-a-voice-command.html/feed 0
۶ ویژگی جذاب ویندوز ۱۰ برای استفاده در ویندوزهای ۷ و ۸ – بخش اول /1393/07/23/6-great-windows-10-features-for-use-windows-7-and-8-part1.html /1393/07/23/6-great-windows-10-features-for-use-windows-7-and-8-part1.html#comments Wed, 15 Oct 2014 08:30:41 +0000 http://www.gooyait.com/?p=117930 650x300xget-windows-10-features-on-windows-7-8-or-8.1

ویندوز ۱۰ دارای ویژگی های جذاب و جدیدی است. اگر کاربر ویندوز ۸ باشید، ممکن است بخواهید به خاطر داشتن یک سیستم دسکتاپ بهتر، ویندوز خود را ارتقا دهید. اما شما می توانید بدون ارتقا به ویندوز ۱۰، اکثر ویژگی های آن را روی سیستم فعلی تان داشته باشید.

منوی استارت

اگر ویندوز ۷ داشته باشید، به صورت پیشفرض از این ویژگی برخوردار هستید، زیرا یک منوی استارت (Start Menu) در دسکتاپ خود دارید. اما کاربران ویندوز ۸ یا ۸.۱ از این ویژگی برخوردار نیستند. پس از اینکه گفته شد در آپدیت دوم ویندوز ۸.۱ منوی استارت به آن اضافه خواهد شد، مایکروسافت حرف خود را پس گرفت و اعلام کرد کرد که منوی استارت به این نسخه از ویندوز اضافه نخواهد شد، مگر اینکه سیستم خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهید.

با این وجود نیاز نیست که برای عرضه‌ی ویندوز ۱۰ صبر کنید، می توانید با نصب نرم‌افزارهای Start Menu، این ویژگی را در دسکتاپ خود داشته باشید و دیگر نیاز نیست منوی استارت تمام صفحه‌ی پیشفرض ویندوز ۸ را ببینید. نرم‌افزار Stardock’s Start8 یکی از این دسته برنامه هاست و به شما یک منوی استارت شبیه به ظاهر اصلی ویندوز ۸ ارائه می کند که در آن می توانید کاشی های متحرک (Live Tile ها) را در یک منوی استارت بازشو ببینید، دقیقا شبیه به منوی استارت ویندوز ۱۰. اگر به این مورد نیاز نداشته باشید، می توانید از دیگر منوهای استارت با ظاهر ویندوز ۷ استفاده کنید، مانند منوی استارت Classic Shell.

650x602xclassicshell-start-menu-on-windows-8.1.png.pagespeed.ic.jB-j-rinyR

اپلیکیشن های Universal در دسکتاپ ویندوز

استفاده از اپلیکیشن های مترو (Metro Apps)، اپلیکیشن های مدرن (Modern)، اپلیکیشن های با رابط کاربری همگانی (immersive UI Apps)، اپلیکیشن های با استایل ویندوز ۸ و یا اپلیکیشن های Universal یا هر اسم دیگری که مایکروسافت به آن‌ها می دهد، در دسکتاپ یک PC ناخوشایند است. طبق گفته‌ی مایکروسافت، یک دوگانگی بین رقابت این رابط های کاربری مختلف وجود دارد که در ویندوز ۱۰ به وسیله‌ی اپلیکیشن هایی که روی دسکتاپ اجرا می شوند (Universal Apps)، برطرف خواهد شد. یعنی در این حالت، تمامی انواع اپلیکیشن‌ها (چه اپلیکیشن های عادی و چه آن هایی که از Windows Store نصب می شوند) در یک شکل واحد بر روی دسکتاپ کامپیوتر شما اجرا می شوند. اما شما می توانید با نصب ModernMix این ویژگی را روی ویندوز فعلی تان داشته باشید.

استفاده از ModernMix برای شما ۴.۹۹ دلار هزینه خواهد داشت. البته می توانید با نصب نسخه‌ی آزمایشی، ۳۰ روز به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

650x366xmodern-metro-apps-in-windows-on-windows-8.1

دسکتاپ های مجازی

دسکتاپ های مجازی یکی از ویژگی هایی است که از چندین سال قبل بر روی سیستم عامل های Mac و Linux وجود داشته است. اکنون این ویژگی به صورت رسمی به ویندوز اضافه خواهد شد. اما می توانید همین امروز با نصب یکی از نرم‌افزارهای مربوط به این ویژگی، دسکتاپ های مجازی را بر روی ویندوز خود تجربه کنید.

البته مایکروسافت از دسکتاپ های چندگانه در ویندوز پشتیبانی می کند، ولی رابط کاربری مناسبی ندارد. برنامه‌ی Desktop 2.0 توسط مایکروسافت عرضه شده است و به شما اجازه می دهد که به نوعی دسکتاپ های مجازی را تجربه کنید. اپلیکیشن های جانبی مانند Dexpot نیز دسکتاپ های مجازی را برای ویندوز فراهم می کنند و رابط کاربری متفاوتی دارند.

650x302xget-virtual-desktops-on-windows-7-or-8

منتظر بخش بعدی این مقاله باشید …

]]>
/1393/07/23/6-great-windows-10-features-for-use-windows-7-and-8-part1.html/feed 2
گمرک تخصصی کالای ICT /1393/07/22/gomrok-takhasosi-kalaye-ict.html /1393/07/22/gomrok-takhasosi-kalaye-ict.html#comments Tue, 14 Oct 2014 11:30:27 +0000 http://www.gooyait.com/?p=117918 با توجه به افزایش واردات تجهیزات ICT طی سال­ های گذشته، وزیر ارتباطات راه­ اندازی گمرک تخصصی کالای ICT را پیشنهاد داد و گفت: بدین وسیله امکاناتی ایجاد خواهد شد که موجب رفع برخی مشکلات می­ گردد و می­ توان کالاها و تجهیزات تولید داخل را ارائه کرد.

6789

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه همایش ICT و استاندارد اعلام کرد: در ارتباط با ورود تجهیزات الکترونیک که بسیار افزایش یافته، بررسی­ هایی صورت گرفته است. با توجه به این بررسی­ ها، نیاز به همکاری وزارت ارتباطات با وزارت صنعت معدن و تجارت ، گمرک و سازمان استاندارد احساس می­ شود.

وزیر ارتباطات در رابطه با اظهارات اخیر دبیر شورای عالی فضای مجازی مبتنی بر لزوم قانون گذاری برای سرعت­ های بالای اینترنت از جمله ۳G و LTE گفت: این سرعت مربوط به پهنای باند داخل است که طی یکسال گذشته، از ۵۰۰ گیگابیت به ۱۲۵۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است. به عقیده من آنچه در ارتباط با پهنای باند داخلی است، نیاز به مقررات خاصی ندارد؛ زیرا تمام محتویات و نرم افزارهای داخلی در یک چارچوب مجاز قرار دارند.

/پایان/

]]>
/1393/07/22/gomrok-takhasosi-kalaye-ict.html/feed 1